ФЕЙК: В Україні не можна назвати дитину F-16 — оголошення

ФЕЙК: В Україні не можна назвати дитину F-16 — оголошення

27 Серпня 2024
FacebookTwitterTelegram
310

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото оголошення, в якому стверджується, що законодавство України начебто забороняє давати дітям імена, що містять цифри та інші знаки. Відповідно, дитину буцімто не можна назвати F-16.

Утім, це — фейк. В українському законодавстві немає обмежень щодо використання цифр та інших знаків в імені дитини. 

Скриншот публікації

Зворотний пошук фото у гуглі показує, що оголошення поширюють переважно російські користувачі соцмереж. 

Скриншот результатів пошуку

У 2022 році Міністерство юстиції повідомляло, якими незвичайними іменами українці називали власних дітей. Зокрема серед них були Джавеліна та Байрактар. Попри популярність імен під час повномасштабної війни, вони не суперечать українському законодавству.

Так, наразі в українському законодавстві встановлені мінімальні обмеження щодо вибору імені дитини. Згідно з Цивільним кодексом України, ім’я фізичної особи складається з 3 компонентів: прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає зі звичаю національної меншини, до якої вона належить. Сімейний кодекс України обмежується поясненням, що дитина може мати не більше двох імен, якщо інше не передбачено звичаями національної меншини. 

У 2018 році у ВРУ зареєстрували законопроєкт №9092, який мав на меті заборонити давати дітям імена, зокрема на честь вигаданих персонажів, географічних назв, а також імена з символами, буквами, титулами тощо. Утім, у 2019 році законопроєкт відкликали.

Пізніше у 2020 році міністр юстиції Денис Малюська повідомляв, що конкретних обмежень щодо цифр та нелітерних орфографічних знаків в імені дитини у законодавстві України немає. Проте практичні обмеження можуть виникнути під час заповнення паспорта, де цифри та іноземні літери неприйнятні. «Яке ім’я подобається батькам, так вони можуть і називати дитину. На місцях органи реєстрації можуть відмовляти від того, що вони вважають нерозумним і неправильним. Але не органам реєстрації вирішувати, яким буде ім’я. Моя особиста думка: якщо батьки хочуть назвати дитину Z148, то мають на це право, і це нормально», — заявив міністр.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний