ФЕЙК: В Україні недбало поховали невпізнане тіло захисника — фото

ФЕЙК: В Україні недбало поховали невпізнане тіло захисника — фото

22 Жовтня 2024
FacebookTwitterTelegram
112

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють фото нібито місця поховання невідомого українського бійця. На ньому зображено саморобний дерев’яний хрест із табличкою з написом «Тут лежать невідомі останки захисника України, порядковий номер 214350». «Ні імені, ні прізвища, ні квіточки. Закопали, як собаку. А скільки таких у всій країні?», — нарікають пропагандисти.

Це — фейк. Фото є постановкою, в Україні тимчасово неідентифікованих бійців ховають з військовими почестями.

Скриншот допису

Численні помилки у тексті таблички вказують на те, що її писав не українець. Частини речення не узгоджені між собою — фейкороби написали «спочиває» (замість «спочивають») непізнані останки захисника. Також вони припустились помилки у слові «Україна», написавши його через літеру «і» («Украіна»). В Україні на могилах невпізнаних воїнів зазвичай використовують напис «тут спочиває тимчасово невстановлений захисник України», щоб підкреслити, що процес встановлення особи військового ще триває. 

Напис на могилі невпізнаного військового. Джерело: Balkan Insight

Теза про те, що в Україні зі зневагою ставляться до неідентифікованих загиблих бійців, неправдива. Цих військових також ховають з військовими почестями. Артур Добросердов, уповноважений з питань осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, пояснює, що якщо протягом року тіло бійця не вдається ідентифікувати, його можуть тимчасово захоронити. Зокрема, для цього виділили окрему ділянку на Національному військовому меморіальному кладовищі, що планують збудувати у Київській області. Після встановлення особи родичі можуть перепоховати тіло.

Крім цього, процедуру встановлення осіб невпізнаних загиблих постійно вдосконалюють. Для розпізнавання вже застосовують ДНК-технології та відбитки пальців, точаться дискусії щодо використання стоматологічної формули.

Російські пропагандисти не вперше створюють фейки про вшанування полеглих українських воїнів, намагаючись дискредитувати українське суспільство та його культуру. Раніше ми спростовували фейк, нібито в Україні ресторани заробляють на загиблих військових, резервуючи столики на їхні імена.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний