ФЕЙК: В Україні продають «Хлібний продукт», який роблять з решток непроданого черствого хлібу

ФЕЙК: В Україні продають «Хлібний продукт», який роблять з решток непроданого черствого хлібу

31 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
640

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють інформацію про те, що в Україні продають «Хлібний продукт» із решток непроданого черствого хліба. Відбувається це нібито на фоні можливого дефіциту хліба в Україні. 

«Хлібний продукт» відсутній серед переліку продукції підприємства «Київхліб». Дефіцит хліба також не загрожує Україні. 

Скриншот відео з телеграм-каналу

Ми перевірили сайт організації «Київхліб», оскільки вона вказана як виробник «Хлібного продукту». У переліку товарів ми не знайшли подібної продукції, що вказує на те, що відео несправжнє. Також цього продукту немає на сайтах інших торгових мереж.

Нам вдалося знайти сайт магазину, який використали у відео. Для цього в пошуку Google ми вказали одну з продукцій, які потрапили на відео — «єпі бургер». У такий спосіб ми вийшли на сайт українського онлайн-супермаркету «Cooker». На сайті немає нічого подібного до «Хлібного продукту». Також артикул «1070», який використали для хліба, належить зовсім іншому продукту.

Зліва — сайт «Cooker». Справа — скриншот сайту, який використали у відео 

Скриншот відео з цінами на продукцію

Також у фейковому пості посилаютться на статтю «В Україні прогнозують подорожчання і дефіцит хліба: чому так відбувається». Проте цей матеріал опублікували ще 10 січня 2022 року. На початку 2022 року в Україні не було дефіциту хліба. 

У 2023 році також немає проблем із доступністю хлібу. 14 січня президент Всеукраїнської асоціації пекарів Олександр Тараненко заявив, що в Україні достатній запас зернових. Він вказав, що дефіциту або ж великого подорожчання хліба найближчим часом не буде. Лише через проблеми з електроенергією можливе незначне подорожчання. Причина: російські обстріли критичної інфраструктури і, як результат, використання генераторів для виробництва. Про незначне подорожчання вказують і дані Держстату щодо середньої ціни на хліб за грудень-лютий. До прикладу, «Хліб пшеничний з борошна вищого ґатунку» у грудні коштував 40,96 грн за кілограм, у лютому — 41,60 грн.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний