ФЕЙК: В Україні у зону бойових дій відправили неповнолітнього

ФЕЙК: В Україні у зону бойових дій відправили неповнолітнього

21 Квітня 2023
FacebookTwitterTelegram
768

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські телеграм-канали поширюють фото, де зображений паспорт неповнолітнього. За їхніми словами, у Полтаві представники військкомату відправили на фронт 16-річного хлопця. Для цього вони у документах спеціально зробили його старшим на 4 роки. Нібито ця ситуація набула розголосу, коли родичі хлопця почали скаржитися 

В Україні заборонена мобілізація неповнолітніх. Російська пропаганда вже використовувала цей документ у 2015 році. Він належить російському «свідку» у справі збиття Малайзійського боїнгу Євгену Агапову, свідчення якого є неправдивими. Це підтверджує рішення Гаазького суду.     

Скриншот допису

Спочатку вкажемо, що згідно з ЗУ «Про військовий обов’язок і військову службу», мобілізації підлягають громадяни віком від 18 до 60 років. Неповнолітні не можуть бути мобілізовані. Вони лише у рік, коли їм виповнюється 17 років, повинні приписатися до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки за місцем проживання. 

Відразу варто звернути увагу на печатку в документі: на ній можна помітити напис «Херсонської». Швидше за все, йдеться про область. Це вказує, що документ виданий не в Полтавській, а Херсонській області. 

Нам вдалося знайти оригінал документа. За пошуком «військовий квиток СО 781932» у Google ми знайшли таку саму серію та номер документа. Такий квиток мав Агапов Євген Володимирович. Якщо порівняти документ, який поширюють в телеграм-каналах та квиток Агапова, то можна помітити однаковий номер квитка, підпис та печатку. Для фейку в документі змінили дату та рік народження. 

1. Фото, яке поширюють телеграм-канали. 2. Військовий квиток Євгена Агапова

У 2015 році Слідчий комітет російської федерації представив Агапова, як «свідка» у збитті Боїнгу «MH17». Він нібито бачив, як 17 липня 2014 року на бойове завдання вилетів український СУ-25. Літак повернувся без боєкомплекту. Пілот нібито заявив, що «літак опинився не в той час і не в тому місці». 

У збитті літака винна росія. 17 листопада 2022 року Міжнародний суд в Гаазі визнав, що на момент збиття Малайзійського боїнгу, контроль над так званою «ДНР» здійснювала росія. Також вдалося довести, що літак збили з російського ЗРК «Бук» із тимчасово окупованого Первомайська, а пуск ракети відбувся навмисно саме після ухвалення рішення щодо збиття обраної цілі. Винними у збитті Боїнгу «MH17» визнали Сергія Дубинського, Ігоря Гіркіна та Леоніда Харченка. Це спростовує свідчення Агапова.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний