ФЕЙК: В Україні винайшли вакцину від коронавірусу | VoxUkraine

ФЕЙК: В Україні винайшли вакцину від коронавірусу

28 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
4438

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook 

Повідомлення про те, що вакцину від Covid-19 вже винайшли десь у світі, регулярно шириться в мережі. 

Так, в україномовному сегменті Facebook з’явилося відео, що вакцини від коронавірусу вже винайшла в Україні група дослідницьких компаній.

Попередньо на цій сторінці вже з’явилася інформація, буцімто цієї вакцини у вільному доступі поки немає, однак можна оформити «передзамовлення» для її безкоштовного отримання у якості благодійної допомоги. Обов’язковою умовою є підтвердження діагнозу COVID-19. 

Насправді, це неправда: ані в Україні, ані деінде у світі вакцини від нової коронавірусної хвороби ще немає.

Хто зараз розробляє вакцини?

  1. 1. За даними ВООЗ наразі вже 70 організацій розробляють вакцину від COVID-19, серед яких є три лідери, що вже почали тестування на людях. Перше місце посідає китайська CanSino Biological Inc., яка вже на другому етапі розробки. Друге і третє місця за американськими компаніями Inovio Pharmaceuticals і Moderna Inc.
  2. Два фармацевтичні гіганти «Safoni» та «GlaxoSmithKline» об’єднуються для пришвидшення розробки вакцини. В інтерв’ю американському виданню Bloomberg головний виконавчий директор однієї з компаній сказав, що у разі успіху, вони зможуть зробити сотні мільйонів вакцин до кінця наступного року.
  3. Німецька компанія Pfizer Inc. у партнерстві з BioNTech SE також розробляє вакцину, використовуючи новий тип технологій РНК.
  4. Крім того, подібні організації постійно долучаються до процесу. Так ще у лютому кількість задіяних у розробці компаній була значно меншою, ніж зараз.

Чому вакцина розробляється так довго?

Розробка вакцини – це складний процес, на успішність і швидкість якого впливає багато факторів: якісне наукове виконання, серйозні випробування, ефективна мобілізація фармакологічної промислової галузі тощо. Однак, попри традиційно довгу роботу над розробкою вакцини, завдяки об’єднанню і мобілізації світових гігантів у галузі розробки таких препаратів, експерти мають оптимістичні прогнози. Так у ВООЗ вважають, що стандартний процес розробки вакцини можна пришвидшити у 10-15 разів і отримати потрібний результат вже за 1-2 роки, а професорка Оксфордського університету нещодавно запевнила, що масове виробництво вакцини від коронавірусу можна чекати вже восени. 

Перш ніж почати масово виробляти вакцину, її треба багаторазово тестувати.

  • Більшості вакцин, якими зараз користується людство, було потрібно від 5 до 15 років для тестування.
  • Тестування вакцини має три етапи, кожен з яких може тривати 6-8 місяців:
  1. тестування на невеликій кількості здорових дорослих;
  2. тестування на великій кількості дорослих у регіоні, де поширене захворювання;
  3. тестування на тисячах людей у регіоні поширення захворювання.

Тож, сьогодні будь-які заяви про винайдення вакцини – це фейки. Щойно вакцина буде схвалена, про це оголосить ВООЗ.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний