Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook
Повідомлення про те, що вакцину від Covid-19 вже винайшли десь у світі, регулярно шириться в мережі.
Так, в україномовному сегменті Facebook з’явилося відео, що вакцини від коронавірусу вже винайшла в Україні група дослідницьких компаній.
Попередньо на цій сторінці вже з’явилася інформація, буцімто цієї вакцини у вільному доступі поки немає, однак можна оформити «передзамовлення» для її безкоштовного отримання у якості благодійної допомоги. Обов’язковою умовою є підтвердження діагнозу COVID-19.
Насправді, це неправда: ані в Україні, ані деінде у світі вакцини від нової коронавірусної хвороби ще немає.
Хто зараз розробляє вакцини?
- 1. За даними ВООЗ наразі вже 70 організацій розробляють вакцину від COVID-19, серед яких є три лідери, що вже почали тестування на людях. Перше місце посідає китайська CanSino Biological Inc., яка вже на другому етапі розробки. Друге і третє місця за американськими компаніями Inovio Pharmaceuticals і Moderna Inc.
- Два фармацевтичні гіганти «Safoni» та «GlaxoSmithKline» об’єднуються для пришвидшення розробки вакцини. В інтерв’ю американському виданню Bloomberg головний виконавчий директор однієї з компаній сказав, що у разі успіху, вони зможуть зробити сотні мільйонів вакцин до кінця наступного року.
- Німецька компанія Pfizer Inc. у партнерстві з BioNTech SE також розробляє вакцину, використовуючи новий тип технологій РНК.
- Крім того, подібні організації постійно долучаються до процесу. Так ще у лютому кількість задіяних у розробці компаній була значно меншою, ніж зараз.
Чому вакцина розробляється так довго?
Розробка вакцини – це складний процес, на успішність і швидкість якого впливає багато факторів: якісне наукове виконання, серйозні випробування, ефективна мобілізація фармакологічної промислової галузі тощо. Однак, попри традиційно довгу роботу над розробкою вакцини, завдяки об’єднанню і мобілізації світових гігантів у галузі розробки таких препаратів, експерти мають оптимістичні прогнози. Так у ВООЗ вважають, що стандартний процес розробки вакцини можна пришвидшити у 10-15 разів і отримати потрібний результат вже за 1-2 роки, а професорка Оксфордського університету нещодавно запевнила, що масове виробництво вакцини від коронавірусу можна чекати вже восени.
Перш ніж почати масово виробляти вакцину, її треба багаторазово тестувати.
- Більшості вакцин, якими зараз користується людство, було потрібно від 5 до 15 років для тестування.
- Тестування вакцини має три етапи, кожен з яких може тривати 6-8 місяців:
- тестування на невеликій кількості здорових дорослих;
- тестування на великій кількості дорослих у регіоні, де поширене захворювання;
- тестування на тисячах людей у регіоні поширення захворювання.
Тож, сьогодні будь-які заяви про винайдення вакцини – це фейки. Щойно вакцина буде схвалена, про це оголосить ВООЗ.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний