ФЕЙК: В Україні воювали два бальйони польської піхоти, їх знищили
Beta

ФЕЙК: В Україні воювали два бальйони польської піхоти, їх знищили

22 Липня 2022
FacebookTwitterTelegram
442

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ поширюють інформацію, нібито в Україну прибули два батальйони польської армії. У дописах йдеться про те, що польських піхотинців відправили у Павлоград (Дніпропетровська область). Також є публікації, у яких зазначають, що польські батальйони на території України були знищені.

Утім, це неправда. Польські регулярні війська не беруть участі у війні росії проти України. 

Скриншот публікації 

Скриншот допису у фейсбуці

Немає підтверджень, що польські регулярні війська беруть участь у війні на території України. У коментарі польському ЗМІ Konkret24 Генштаб Війська Польського спростував інформацію про участь польських батальйонів у війні на території України:  «Це чергова фейкова новина, яка є частиною системної дезінформаційної діяльності росії. Сенсаційні повідомлення з російської мережі (…) є пропагандистською діяльністю в рамках багатопотокової кампанії та спрямовані на досягнення впливу в міжнародному інформаційному просторі» ( «To kolejny fake news wpisujący się w systematyczne działania dezinformacyjne Rosji. Sensacyjne doniesienia z rosyjskiej sieci (…) są propagandowymi działaniami w ramach wielowątkowej kampanii i mają na celu osiągnięcie wpływu w międzynarodowej przestrzeni informacyjnej»).

Поляки можуть воювати в Україні у складі Інтернаціонального легіону, він підпорядковується ЗСУ. Тобто поляки чи будь-які військові з іноземним громадянством є українськими військовими, якщо воюють в цьому легіоні.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний