ФЕЙК: В Україні використовують погану вакцину, тому при в’їзді в ЄС потрібно вакцинуватись ще раз

ФЕЙК: В Україні використовують погану вакцину, тому при в’їзді в ЄС потрібно вакцинуватись ще раз

29 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
742

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео Остапа Стахіва, у якому йдеться про те, що нібито в Україні використовують погану вакцину, з якою не можна потрапити в країни ЄС, а тому для в’їзду в Євросоюз потрібно вакцинуватись ще раз, але вже іншим препаратом. Крім того, у відео Стахів розповідає, що, мовляв, свідоцтва про вакцинацію містять надзвичайно багато особистої інформації про людину, наприклад, про супутні хвороби чи заборгованість з виплати аліментів.

Утім, це — неправда. Для того, щоб в’їхати в ЄС не потрібно проходити додаткову вакцинацію.

По-перше, в Україні використовують зараз три препарати для вакцинації — компаній AstraZeneca, Pfizer-BioNTech та CoronaVac. Із них в ЄС затверджена поки (станом на 29 червня) лише вакцина від Pfizer-BioNTech.

Зараз Євросоюз офіційно визнав вакцини, які схвалило Європейське агентство лікарських засобів (EMA) — Comirnaty (Pfizer), Moderna, AstraZeneca (Vaxzevria) та Johnson&Johnson. Держави-члени можуть також одноосібно вирішувати, чи приймати вакцини, які не схвалили в ЄС, але схвалила ВООЗ для екстреного використання. 

Після того, як вакцину офіційно визнала ВООЗ, Європейському Союзу потрібно близько місяця на те, щоб визнати вакцину у себе (так було з вакцинами, якими наразі роблять щеплення у ЄС). Утім, дві вакцини AstraZeneca — індійську Covishield та південнокорейську SKBio — ВООЗ затвердила у лютому, а ЕМА поки що не схвалила — можливо, тому, що в цьому не було потреби. Китайську вакцину CoronaVac, якою наразі щеплюють в Україні, ВООЗ схвалила для екстреного використання на початку червня. Це означає, що ВООЗ надала країнам та організаціям гарантію, що препарат відповідає міжнародним стандартам безпеки та ефективності. До цього вакцина пройшла клінічні випробування III фази. А ще на початку року дозвіл на використання цієї вакцини дала Індонезія.  

По-друге, ковідні сертифікати в Україні планують почати видавати на початку липня. 

Сертифікат буде містити інформацію не лише про щеплення, а й про негативні результати ПЛР-тестів та про те, чи людина перехворіла на COVID-19. 

Зараз документ розробляють за зразками сертифікатів ЄС та ВООЗ. Видаватимуть їх як в електронній, так і в паперовій формі. Цифровий варіант працюватиме на основі QR-коду. Отримати паперовий сертифікат можна буде в закладах охорони здоров’я, а електронний — через додаток «Дія». 

Допоки ковідні сертифікати розробляють, українці при перетині кордону можуть пред’являти інший документ — Міжнародне свідоцтво про вакцинацію. Його вже затвердили і отримати його можна, якщо ви пройшли повний курс вакцинації від COVID-19. У свідоцтві про вакцинацію в Україні буде лише обмежена інформація: ім’я людини, дата народження, дата видачі, відповідна інформація про вакцину / тест / відновлення від хвороби та унікальний ідентифікатор. Таке свідоцтво можна отримати тільки в паперовій формі після щеплення другою дозою вакцини. 

Єврокомісія рекомендує країнам-членам дозволити в’їзд вакцинованим туристам на територію ЄС, якщо вони пройшли курс вакцинації препаратами, затвердженеми ЕМА. Однак, кожна країна самостійно встановлює правила перетину кордону.

Наприклад, Україна домовилась з Угорщиною та Молдовою про визнання свідоцтв про вакцинацію від COVID-19. Для перетину кордону з цими державами потрібне свідоцтво, видане в Україні про повну вакцинацію. Тобто, вакцинація може бути не лише препаратом Pfizer, а також Covishield, CoronaVac та AstraZeneca SKBio.

Греція з 14 травня відкрила свої кордони. Для в’їзду мандрівникам потрібно буде заповнити електронну PLF-форму (Passenger Locator Form) з їхніми контактними даними та надати або довідку про вакцинацію, або негативний ПЛР-тест, або ж довідку про перенесене захворювання. Дітям до п’яти років можна в’їхати в країну без ПЛР-тесту чи сертифікату вакцинації. 

Нагадуємо, що вакцина не змінює ДНК людини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний