ФЕЙК: В Україні зруйнована державна медицина, а понад 50% населення живе за межею бідності

ФЕЙК: В Україні зруйнована державна медицина, а понад 50% населення живе за межею бідності

27 Листопада 2022
FacebookTwitterTelegram
698

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Користувачі соцмереж поширюють інформацію, що в Україні розвивається приватна медицина через те, що державна система охорони здоров’я перебуває у катастрофічному стані. Автори дописів також зазначають, що понад 50% населення країни живе за межею бідності, а до кінця наступного року цей показник збільшиться до 70%.

Однак це — фейк.

У вересні 2022 року ВООЗ провела опитування щодо потреб у галузі охорони здоров’я в Україні після 8 місяців повномасштабної війни. Результати показали, що система охорони здоров’я загалом продовжує функціонувати, хоч і доступ до основних послуг стає все більш проблематичним через зростання вартості послуг, логістичні проблеми, пошкодження інфраструктури. Найбільш уразливими залишаються люди, що живуть під окупацією або в зоні бойових дій. Усі згадані проблеми виникли саме на тлі російського повномасштабного вторгнення. У відкритих джерелах немає жодної інформації, яка би підтверджувала існування «катастрофи» в медичній сфері.

Також неправдивою є теза про рівень бідності в Україні. 15 жовтня регіональний директор Світового банку у Східній Європі Аруп Банерджі розповів в інтерв’ю Reuters, що 25% відсотків українців житимуть у бідності до кінця року (до війни показник був трохи більше 2%), а до кінця наступного року ця цифра може зрости до 55%. 

Олег Устенко, радник президента з економічних питань, в ефірі «Суспільного» заявив, що не вірить у прогноз Арупа Банерджі. «Загальне очікування полягає в тому, що у 2023 році війну буде закінчено. А якщо війну буде закінчено, то це означає, що ми будемо зростати. І наше першочергове завдання — наздогнати те падіння, яке було протягом воєнного часу», — пояснив він.

Спершу повідомлення про «катастрофічний стан» медицини та понад 50% населення за межею бідності в Україні опублікували в телеграм-каналі «Легітимний», який координують російські спецслужби. Раніше VoxCheck спростовував фейки, які поширює цей канал.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний