ФЕЙК: В українців будуть забирати готівку після введення електронної гривні - Сергій Гула

ФЕЙК: В українців будуть забирати готівку після введення електронної гривні – Сергій Гула

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram
1488

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють нове відео Сергія Гули, у якому він стверджує, що в українців будуть забирати готівку після введення електронної гривні. Також він заявляє, що запровадження електронної гривні – це контроль населення: уряд не буде видавати гроші невакцинованим людям та буде заморожувати соціальні виплати. Автор відео посилається на інтерв’ю міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.

Раніше ми вже неодноразово спростовували тези Сергія Гули. Про нього та інших ковід-дисидентів ми згадували у нашій статті, присвяченій річниці інфодемії. 

Скриншот відео

У законі «Про платіжні послуги» не йдеться про вивід з обігу готівки. 

30 червня Верховна Рада прийняла закон «Про платіжні послуги», який регламентує загальні принципи випуску цифрових грошей Національним банком України. Згідно з законом, грошові кошти існують в Україні у готівковій (формі грошових знаків) та безготівковій (формі записів на рахунках) формах, а е-гривня є законним засобом платежу на території країни. Отже, про вивід з обігу готівки не йдеться

У інтерв’ю, яке згадує у своєму відео Сергій Гула, Михайло Федоров каже, що перш ніж запровадити електронну гривню, потрібно протестувати її використання. Міністр цифрової освіти не заявляв про те, що уряд не буде видавати гроші невакцинованим людям та буде заморожувати соціальні виплати. Про це також не йдеться й у законі “Про платіжні послуги”. 

У 2018 році Національний банк України провів пілотний проєкт і тестував використання електронних грошей серед своїх співробітників. Згідно з результатами проєкту, операції проводилися успішно. 

Серед основних переваг цифрової гривні зазначають зменшення собівартості надання транзакційних послуг, підвищення безпеки платежів та створення платіжної інфраструктури для розвитку інноваційних програмних продуктів.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний