ФЕЙК: В Умань переїхали 100 тисяч біженців з Ізраїля, кожен з яких отримуватиме від України 20 тисяч гривень щомісяця

ФЕЙК: В Умань переїхали 100 тисяч біженців з Ізраїля, кожен з яких отримуватиме від України 20 тисяч гривень щомісяця

30 Жовтня 2023
FacebookTwitterTelegram
2534

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію про те, що до Умані, що на Черкащині, переїхали близько ста тисяч ізраїльських біженців, кожен з яких отримуватиме фінансову підтримку від уряду України у розмірі 20 тисяч гривень на місяць. 

Утім, це фейк. Даних про кількість ізраїльських біженців в Україні наразі немає, однак якби стільки вимушених переселенців прибули до Умані, про це повідомили б ЗМІ та місцеві мешканці. Повідомлення від влади про грошову підтримку біженців з Ізраїлю також відсутні. 

Скриншот допису

Наразі достеменно невідомо про кількість ізраїльських біженців та чи прибували вони загалом в Україну від 7 жовтня 2023, коли бойовики палестинського угрупування ХАМАС напали на Ізраїль. Утім, населення Умані станом на 1 січня 2022 року складало близько 81 тисяч осіб, і найімовірніше у 2023 році ця цифра мало змінилась. Відтак якби до міста справді прибула така кількість біженців, уманці писали б про це у мережі, так само українські ЗМІ про це інформували б. Однак публікацій про те, що до Умані прибули біженці з Ізраїля, немає. Також відсутні повідомлення від влади та ЗМІ про те, що ізраїльським біженцям передбачена грошова допомога від українського уряду. Водночас світові медіа повідомляють, що жителі Ізраїля прибувають на Кіпр у пошуку притулку.

Окрім цього, дівчина на відео виражає незадоволення такою кількістю новоприбулих переселенців і наголошує на нелогічності пошуку прихистку в Україні, адже тут також триває війна. Однак в іншому своєму відео, опублікованому приблизно у той самий час, вона обурюється нібито негативній реакції уманців на біженців з Ізраїля.

Раніше ми спростовували фейк про те, що Польща почала екстрадувати в Україну чоловіків-біженців, а найбільше українських біженців їдуть у росію.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний