ФЕЙК: В’їзд українців в ЄС можливий лише за наявності щеплення від COVID-19 | VoxUkraine

ФЕЙК: В’їзд українців в ЄС можливий лише за наявності щеплення від COVID-19

14 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
771

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео, на якому розповідають про те, що в’їзд громадян України в Європейський Союз можливий лише за наявності вакцинного паспорта. Спікер у відео зазначає, що вакцинний паспорт потрібен для будь-якого в’їзду – як у туристичних цілях, так і робочих, а видається лише тим, хто зробив щеплення від COVID-19.

Спікер у відео – Антон Белюк – у своїх відео поширює конспірологічні теорії про скорочення населення та цифровий концтабір. 

Скриншот допису

 

Станом на 14 лютого 2021 року в’їхати на територію ЄС могли лише окремі категорії громадян за наявності негативного ПЛР-тесту на COVID-19. Щеплення від COVID-19 не є обов’язковою умовою для в’їзду в ЄС.  

Станом на 14 лютого 2021 року – дату публікації відео Антона Белюка – країни ЄС дозволяли в’їзд лише певним категоріям громадян України за умови наявності негативного результату тесту на COVID-19: дипломатам та українцям з робочими візами чи посвідками на проживання, а також в інших випадках, визначених країною в’їзду. А поїздки у туристичних цілях були неможливими. 

Станом на 7 квітня 2021 року – тобто на момент перевірки відео – зберігається дозвіл на в’їзд в країни ЄС лише певним категоріям громадян України. Виняток становить Кіпр – із 1 квітня 2021 року країна відкрила кордони для туристів з України.

На момент публікації відео не було відомо про Digital Green Certificate – його створення Європейська комісія запропонувала 17 березня 2021 року. Все ж Digital Green Certificate планують видавати не лише за умови наявності повного курсу вакцинації від COVID-19, а й підтвердження того, що людина отримала негативний тест чи перехворіла на COVID-19. 

Digital Green Pass – паспорт вакцинації, який визнаватимуть в усіх країнах Європейського Союзу. Його мета – поступово дати можливість безпечно переміщатися тим, хто вже вакцинувався, в межах Європейського Союзу або за кордон. Про дату запуску Digital Green Certificate наразі невідомо.

Так, вакцинація не буде попередньою умовою для пересування між країнами.  Усі громадяни країн, які не є членами ЄС і перебувають або проживають у державах-членах ЄС та мають право виїзду до інших держав-членів ЄС будуть мати можливість вільно пересуватися в ЄС, і це не залежить від того, щеплені вони чи ні. 

Раніше ми вже спростовували те, що світові лідери хочуть скоротити кількість людства.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний