ФЕЙК: Вакцина від COVID-19 генетично модифікує людей | VoxUkraine

ФЕЙК: Вакцина від COVID-19 генетично модифікує людей

14 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1726

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють інтерв’ю з колишнім лікарем Ендрю Кауфманом, який на власному веб-сайті представляється як «фахівець з природного зцілення». У 48-хвилинній розмові з ютуб-блогером Спіро Скурасом Кауфман відповідає на фактчек Reuters, які спростовували його твердження про те, що вакцина від COVID-19 здатна генетично модифікувати людей.

На початку відео автори додають власний коментар про те, що вакцини від COVID-19 — це препарати на основі ДНК чи РНК, тому в клітини людини нібито «вводять синтетичні гени». І раніше така вакцинації була заборонена, оскільки ці вакцини «назавжди змінюють людську ДНК».

А відповідь Ендрю Кауфмана на статтю Reuters базується на тому, що він заперечує, немов при застосуванні РНК-вакцини виробляється спайк-білок. Кауфман стверджує, немов у ядро клітин людини потрапляє ДНК з вакцини.

Усе це — неправда. РНК-вакцини жодним чином не взаємодіють з нашою ДНК (генетичним матеріалом). мРНК ніколи не потрапляє в ядро клітини, де міститься наша ДНК.

Для того, аби спровокувати імунну відповідь організму, до більшості вакцин додають ослаблені чи інактивовані збудники конкретного захворювання (наприклад, віруси). Натомість РНК-вакцини вчать клітини нашого тіла виробляти білок — або навіть частинку білка — який викликає імунну відповідь всередині організму. Ця імунна відповідь передбачає вироблення антитіл, що захищають нас від зараження у майбутньому. 

мРНК-вакцини від COVID-19 змушують наші клітини виробляти спайк-білок. Він знаходиться на поверхні вірусу SARS-CoV-2. Імунні клітини організму людини, у які потрапляють інструкції (мРНК), використовують їх, аби сформувати частину цього білка. Потім клітина розщеплює інструкції та позбувається їх. Після цього клітина відображає частину білка на своїй поверхні, а наша імунна система починає виробляти антитіла.

Таким чином, РНК-вакцина не змінює ДНК людини. Вона змушує клітини стимулювати вироблення антитіл та Т-лімфоцитів, які запобігатимуть зараженню вірусом або вбиватимуть будь-які інфіковані клітини, щоб зменшити тяжкість захворювання.

До того ж РНК-вакцини ніколи не були заборонені. Їх розробкою займалися десятиліттями: мРНК-вакцини розглядали для вакцинації від грипу, вірусу Зіка, сказу та цитомегаловірусу.

Крім цього, протягом інтерв’ю Ендрю Кауфман неодноразово наголошує, немов вірус SARS-CoV-2 ніколи не виділяли та «не показували його геном». Це твердження неправдиве. Вірус ідентифікували в Китаї ще 7 січня 2020 року, після чого його генетичний матеріал (РНК) було секвеновано (встановлено послідовності нуклеотидних основ). Ця послідовність містить інструкції щодо створення білків вірусу, які є основою для вакцин Pfizer-BioNTech, Oxford-AstraZeneca та Moderna.

Раніше ми вже пояснювали, чому мРНК-вакцини не можуть змінювати генетичний матеріал людини.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний