ФЕЙК: Вакцина від COVID-19 стимулює вироблення патогенів в організмі | VoxUkraine

ФЕЙК: Вакцина від COVID-19 стимулює вироблення патогенів в організмі

21 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1092

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Користувачі мережі поширюють уривок відеоконференції, на якій фінансовий аналітик Девід Мартін розповідає, що мРНК-препарат компанії Moderna — це не вакцина, а механічний прилад, що стимулює клітини людського організму виробляти патогени. За його словами, це «синтетичний патоген» — частина синтетичного вірусу, введення якого призводить до того, що людина хворіє. 

Під час двогодинної відеоконференції четверо активістів антивакцинаторського руху поширюють неправдиву інформацію про затверджені FDA вакцини від коронавірусу та керівника Національного інституту алергії та інфекційних захворювань Ентоні Фаучі. Твердження з цієї конференції перевіряли незалежні іноземні фактчекери з Science Feedback. Сама конференція називається «Фокус на Фаучі», а в описі заходу його звинувачують у «численних злочинах проти людства».

Протягом пандемії коронавірусу прихильники конспірологічних теорій неодноразово поширювали неправдиву інформацію про Ентоні Фаучі. Раніше VoxCheck уже спростовував фейк про те, що Трамп нібито підписав Фаучі обвинувачення в державній зраді та шахрайстві. 

У конференції бере участь Джуді Міковіц — відома активістка руху проти щеплень та прихильниця теорій змов про новий коронавірус. Її фільм «Пландемія», у якому вона намагалася довести, що коронавірус — це змова еліт заради світового панування, видалили з Facebook та YouTube через велику кількість дезінформації. Також включаються Роберт Кеннеді-молодший, який теж неодноразово поширював фейки про дію вакцин, та юрист Рокко Галаті (Rocco Galati).

Дію мРНК вакцин Девід Мартін пояснює так: мРНК в жировій оболонці доставляється в клітину організму людини. Цей «прилад» починає стимулювати клітину виробляти патогени (збудники захворювання). Сам мРНК-ланцюжок начебто не може зупиняти зараження хворобою в майбутньому, тому це не вакцина, а «хімічний патогенний прилад». За словами Мартіна, людей вакцинують, аби вони захворіли.

Це неправда. РНК-вакцини вчать клітини нашого тіла виробляти білок — або навіть частинку білка — який викликає імунну відповідь всередині організму. Ця імунна відповідь передбачає вироблення антитіл, а не патогенів. 

мРНК-вакцини від COVID-19 (наприклад, вакцини компаній Moderna та Pfizer-BioNTech) змушують клітини виробляти спайк-білок. Він знаходиться на поверхні вірусу SARS-CoV-2. Імунні клітини організму людини, у які потрапляють інструкції (мРНК), використовують їх, аби сформувати частину цього білка. Потім клітина розщеплює інструкції та позбувається їх. Після цього клітина відображає частину білка на своїй поверхні, а імунна система починає виробляти антитіла. 

Більш детально про дію РНК-вакцин ми писали тут та тут

Джуді Міковіц стверджує, що вакцина може викликати розсіяний склероз, хворобу Лу-Геріга та хворобу Альцгеймера. Насправді такий зв’язок ніколи не було доведено, а про випадки розвитку таких захворювань під час випробувань затверджених на сьогодні вакцин від COVID-19 не повідомлялося.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний