ФЕЙК: Вакцинація від COVID-19 фейкова, бо на шприцах немає голок | VoxUkraine

ФЕЙК: Вакцинація від COVID-19 фейкова, бо на шприцах немає голок

14 Січня 2021
FacebookTwitterTelegram
1230

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють відео вакцинації від COVID-19 найчастіше вакцинують медпрацівників або ж політиків, наприклад, Камалу Харіс. На відео після введення вакцини не видно голки шприца – із цього роблять висновок, що вакцинація фейкова.

Утім, такі висновки хибні, а на відео зображені безпечні шприци, голка яких ховається після використання. Подібні фейки уже спростовували незалежні фактчекери з Reutersтут).

Безпечний шприц – це такий вид шприца, у якому голка автоматично втягується всередину або закривається. Такий механізм розробити, щоб уникнути пошкодження медпрацівників та уникнення потенційного зараження. Механізми роботи різних видів безпечних шприців можна побачити тут, тут та тут.

Приклади безпечних шприців.

При висвітленні вакцинації медпрацівників найчастіше використовують репортаж BBC за 16 грудня 2020 року. Журналісти згодом уточнили, що при вакцинації використовувалися безпечні шприци, які широко використовуються вже понад десятиліття.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний