ФЕЙК: Вакцина заражає людину аденовірусом та вбудовує його в ДНК — професор Редько

ФЕЙК: Вакцина заражає людину аденовірусом та вбудовує його в ДНК — професор Редько

30 Червня 2021
FacebookTwitterTelegram
450

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Мережею поширюють відео, на якому російський професор Олексій Редько розповідає про вакцину від коронавірусу. Відео оманливо підписане «про вакцини», немов йдеться про різні препарати, однак Редько має на увазі російський «Sputnik V». Це зрозуміло з того, що він згадує векторні аденовірус 26 (Ad26) та аденовірус 5 (Ad5), які входять до його складу, та Центр імені Гамалеї, де розробили препарат. 

«Sputnik V» в Росії схвалили до використання після другого етапу клінічних досліджень у серпні 2020-го. У лютому 2021 року у виданні «The Lancet» опублікували статтю про проміжні результати третього етапу досліджень. Дані свідчили, ніби «Sputnik V» справді дієвий, але було дуже мало даних про учасників тестування.

Згодом незалежні науковці опублікували у «The Lancet» статтю, в якій вказали на помилки та численні невідповідності у статистичних даних. До того ж вчені не змогли отримати доступ до повних звітів та протоколів, аби перевірити дослідження. 

«Це не вакцина: вас заражають аденовірусом. Але при цьому ж мРНК. А отже він додає свій ген у ваш ДНК. Може забрати якісь важливі функції, а натомість вбудувати свій аденовірус 26 і аденовірус 5», — говорить Редько. 

Твердження російського професора антинаукове. По-перше, він плутає механізм дії двох вакцин — векторної та мРНК-вакцини.

Векторні вакцини використовують модифіковану версію іншого вірусу — вектора. До нього додають ген, який кодує спайковий білок з поверхні SARS-CoV-2. До векторних вакцин, крім «Sputnik V», належать препарати Johnson&Johnson та AstraZeneca. мРНК-вакцини вводять в організм інструкції — послідовність мРНК— які вчать організм виробляти антитіла до коронавірусу. Тобто одна вакцина не може одночасно містити і аденовірус, і мРНК. мРНК вакцини — це Pfizer-BioNTech та Moderna.

Твердження про «зараження аденовірусом» теж хибне: для векторних вакцин аденовіруси змінюють таким чином, щоб вони не могли розмножуватися і спричиняти хворобу. 

Фейк про те, що мРНК-вакцини змінюють ДНК людини, ми вже спростовували раніше. Молекули мРНК, які вводяться вакциною, не здатні проникати в ядро ​​клітини, тому й не можуть змінювати ДНК. 

Олексій Редько також згадує, ніби з початком масової вакцинації від грипу кількість онкологій збільшилася в 4 рази. Він пояснює це тим, що щеплення «прибирає температурну фазу» грипу, а висока температура — це спосіб знищення ракової клітини, яка нібито гине при 39℃. 

Існує спосіб лікування раку високими температурами, він називається гіпертермія або теплова терапія. Однак, щоб пошкодити та знищити ракові клітини, необхідна температура 45℃. І для гіпертермії потрібне медичне обладнання та спеціально навчений лікар. До речі, досі невідомо, чи допомагає хворим ця процедура жити довше. А онкології підвищують ризик ускладнень від грипу, тож хворим на рак важливо вакцинуватися, аби не наражатися на небезпеку.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний