ФЕЙК: Вакцини для тварин, які розкидають з повітря, потраплять і в людський організм

ФЕЙК: Вакцини для тварин, які розкидають з повітря, потраплять і в людський організм

30 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
611

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У цьому відео Сергій Гула розповідає, що в Україні є практика розкидання вакцин для тварин із повітря. Автор відео неодноразово згадує, що це небезпечно і для людей.Мовляв, ті речовини, що потраплять в організм свійських тварин, потім опиняться і в організмі людини через, наприклад, м’ясо чи молоко. Сергій Гула також натякає, що спосіб вакцинації з повітря можуть використати і щодо людей.

Відео, яке поширюють у мережі

Пояснюємо, що не так.

По-перше, вакцина призначена не для свійських, а для диких тварин. Це чітко зазначено на сайті «Наші Гроші», на який і посилається Сергій Гула. 

Пероральна вакцинація диких тварин від сказу (розкидання вакцин з повітря) в Україні проводиться не перший рік. У 2006-2014 роках на сході України – в Харківській, Сумській, Полтавській, Луганській та Донецькій областях – регулярно проводили кампанії з пероральної імунізації лисиць проти сказу. Крім цього, з 2012 року в західному регіоні України (Львівська, Волинська і Закарпатська області) також проводять пероральну вакцинацію лисиць.

Вакцини, які розкидають з повітря для диких тварин, безпечні для людини.

По-друге, немає жодних підстав стверджувати, що у такий спосіб будуть вакцинувати людей. У світі наразі немає такої практики.

Нагадуємо, що жодних наукових доказів існування так званих «хімтрейлів» немає, тож стверджувати, що їх використають для розпилення вакцин, немає підстав.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний