ФЕЙК: Вакцини від COVID-19 містять ВІЛ та люциферин — лікарка Кері Мадей

ФЕЙК: Вакцини від COVID-19 містять ВІЛ та люциферин — лікарка Кері Мадей

31 Липня 2021
FacebookTwitterTelegram
1250

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

У цьому відео лікарка-остеопат Керрі Мадей (Carrie Madej) розповідає, що вакцини від COVID-19 заражають організм людини коронавірусом, містять фрагменти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛу) та речовину люциферин, завдяки якій вакцинованим можна присвоювати штрих-коди. Спростовуємо ці та інші неправдиві твердження Мадей. 

Керрі Мадей відома своїми численними інтерв’ю, у яких вона поширює фейки про те, що пандемії не існує, а вакцини використовують, аби заразити людей різними хворобами. Незалежні іноземні фактчекери з Rappler та Logically вже спростовували її заяви. 

Кері Мадей, кадр із відео у Facebook

Вакциною проти правця не переривають вагітність та не стерилізують людей

Як зазначають у  Центрах з контролю та профілактики захворювань США, вакцини проти правця не несуть ніякої загрози ні вагітним жінкам, ні їхнім дітям. Вакцинація цим препаратом розпочалася ще в 1960 році, аби перешкодити розповсюдженню небезпечної інфекції. Із того часу не було зафіксовано жодного випадку, коли вакцина зашкодила вагітній жінці або її плоду.

Сучасні вакцини не заражають організм вірусом

Вакцина не заражає організм інфекцією, а імітує її, допомагаючи організмові виробити імунітет. До складу вакцин додають лише ослаблені чи неживі віруси чи бактерії, або взагалі лише їхні частинки. У такому стані віруси та бактерії не здатні спричинити справжню інфекцію. Тому вакцина практично ніколи не викликає хворобу, натомість змушує організм виробляти Т-лімфоцити та антитіла до патогенів.

мРНК-вакцини, про які говорить Мадей, мають інший принцип дії. Вони вчать клітини організму виробляти спайк-білок, який міститься на поверхні коронавірусу SARS-CoV-2. мРНК потрапляє в імунні клітини організму і допомагає їм сформувати частину спайк-білка. Після цього імунна клітина відображає білок на своїй поверхні, а імунна система починає виробляти антитіла до SARS-CoV-2. Надалі ці антитіла захищатимуть вакцинованих від зараження коронавірусом. Але сама вакцина не заражає людину вірусом. 

Жодна із затверджених у більшості країн світу вакцин від COVID-19 не містить живий вірус. 

Вакцини від COVID-19 не містять ВІЛ

Мадей згадує, що в Австралії після використання вакцини UQ/CSL від COVID-19 у пацієнтів взяли аналіз на ВІЛ, і результати виявилися позитивними.

Австралійська вакцина UQ/CSL стимулювала вироблення антитіл не лише до коронавірусу, а й до ВІЛ. Тож на першому етапі клінічних випробувань деякі тести на ВІЛ у вакцинованих показували позитивний результат. При повторному тестуванні з’ясувалося, що його не було, але австралійський уряд вирішив все ж відмовитися від вакцини. 

У вакцини від COVID-19 не додають люциферин, а вакцинованим не присвоюють штрихкоди

Керрі Мадей говорить, що люциферин може зберігати в собі інформацію та присвоювати людині ідентифікаційний номер або штрихкод. Незалежні фактчекери з Reuters вже спростовували цю інформацію. Люциферин — це світловипромінювальна речовина, яка не може зберігати в собі інформацію. І насправді жодна з вакцин проти COVID-19 не містить люциферин.

VoxCheck раніше спростовував схожий фейк, ніби люциферази і квантові точки у вакцинах будуть зчитувати всю інформацію з людей. 

Крім цього, Керрі Мадей згадує кілька інших фейків, які ми вже спростовували раніше:

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний