ФЕЙК: Вакцини є трьох видів: плацебо, класична вакцина та з вмістом гену раку – медсестра з Словенії

ФЕЙК: Вакцини є трьох видів: плацебо, класична вакцина та з вмістом гену раку – медсестра з Словенії

30 Листопада 2021
FacebookTwitterTelegram
601

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що нібито флакони з вакцинами є трьох видів і мають спеціальне маркування — 1, 2 і 3. Номер 1 — це плацебо, фізичний розчин, номер 2 — класична мРНК-вакцина, а у флаконах з номером 3 нібито є ген раку. Про це нібито розповіла головна медсестра Університетського медичного центру Любляни, Словенія.

Утім, це — фейк. Його вже спростовували незалежні фактчекери з Faktograf.hr та Maldita.es.

Журналісти зі словенського видання 24ur.com зазначають, що інформація поширювалась з сайту, зареєстрованого в Ісландії в 2016 році. Власник серверу зареєстрваний в Белізі. Інформація про нібито скандал в Словенії активно поширювалась в російській соцмережі “Вконтакте”.

По-перше, немає жодного підтвердження, що вакцини мають спеціальне маркування та їх склад відрізняється. Склад вакцин є у вільному доступі, а доказів, що там може міститься ген раку немає.

Склад кожної з вакцин, схвалених до екстреного застосування у США та ЄС, можна прочитати за посиланнями:

Раніше ми спростовували фейки про те, що у вакцинах міститься ген раку.

По-друге, жінка на відео, яке поширюють у соцмережах, ніколи не працювала в Університетському медичному центрі Любляни. Головна медсестра закладу — Зденка Мрак (Zdenka Mrak). Під час інтерв’ю в 2018 році, тобто задовго до пандемії та вакцинації, Зденка Мрак була на цій же посаді. Отже, жінка на відео не могла бути головною медсестрою закладу під час пандемії. 

У коментарі виданню 24ur.com Університетський медичний центр Любляни зазначив, що головна медсестра закладу не робила заяв для ЗМІ подібного характеру. У Центрі також наголосили, що жінка на відео ніяким чином з ними не пов’язана.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний