ФЕЙК: Вчені після кріоконсервації виведуть «армію» українців з підвищеним рівнем русофобії

ФЕЙК: Вчені після кріоконсервації виведуть «армію» українців з підвищеним рівнем русофобії

16 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
606

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російська пропаганда знову придумує фейки про «бандерівців». Цього разу кремлівська пропагандистка Ольга Скабєєва розповідає, що в Україні заморожують чоловіче сім’я. Ведуча додає, що військові можуть здати свої зразки, серед яких вчені оберуть найкращі та виведуть цілу «армію» українців з підвищеним рівнем русофобії.

Це — неправда. З-поміж усіх зразків сперматозоїдів не можна обрати та вивести окрему «армію» українців. 

Кріоконсервація — метод заморозки чоловічих сперматозоїдів у рідкому азоті за температури -196℃. Зберігання таких матеріалів не обмежено в часі. Здебільшого замороження чоловічої сперми асоціюють із процедурою ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення). Це певний метод лікування безпліддя, адже у подальшому заморожену сперму можна використати для штучного запліднення «в пробірці». Утім, кріоконсервацію ще радять провести перед хіміотерапією, операціями, які можуть вплинути на репродуктивну функцію людини або при роботі з постійним випромінюванням. Кріоконсервацію можна провести не лише чоловікам, а й жінка (замороження яйцеклітин). 

З 2014 року кріоконсервація стала популярною серед українських військовослужбовців. Після початку широкомасштабного вторгнення кількість охочих збільшилася. Деякі клініки пропонують безплатну кріоконсервацію для військових. Перед кріоконсервацією вчені справді додатково досліджують усі зразки, аби оцінити якість за кількістю активних сперматозоїдів та зробити миттєву заморозку. Однак немає підтверджених даних, що завдяки цьому можна вивести цілу «армію» українців з підвищеним рівнем русофобії, як про це каже Скабєєва. 

Процедура кріоконсервації доволі поширена в країнах Євросоюзу. Замороження чоловічих сперматозоїдів роблять щонайменше у 17 країнах ЄС, а серед лідерів — Іспанія, Франція та Німеччина. Крім того, у 2021 році Міноборони США запустили пілотний проєкт з безкоштовної кріоконсервації для військових чоловіків та жінок. Замороження чоловічої сперми не нове серед військових. Ще у 2008 році клініка з безпліддя у Великій Британії повідомила про збільшення запитів на замороження сім’я чоловіка перед тим, як його відправлять на війну в Афганістан та Ірак. 

Також на фоні своєї розповіді про «армію» українців Скабєєва використала урізок з сюжету про репродуктивну клініку в Києві, який знімали іноземні медіа. Щобільше, в ефірі Скабєєва робить гучні заяви про замороження чоловічої сперми, тоді як у самій росії кількість охочих на процедуру від початку широкомасштабного вторгнення зростає. Після 24 лютого 2022 року попит на кріоконсервацію у деяких клініках росії зріс втричі, а звертаються здебільшого ті люди, які отримали повістку чи очікують на призов. Президент громадської організації «Союз адвокатів росії» Ігор Трунов звернувся до моз рф, аби відомство профінансувало кріоконсервацію для мобілізованих росіян.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний