ФЕЙК: Вчені заявили про зникнення коронавірусу | VoxUkraine

ФЕЙК: Вчені заявили про зникнення коронавірусу

29 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1363

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі з червня поширюють новини про те, що вчені нібито заявили про зникнення коронавірусу. Першоджерело новини – британське видання The Telegraph (в українських статтях його називають The Sunday Telegraph). 

По-перше, заголовок «Вчені заявили про зникнення коронавірусу» – маніпулятивний. У деяких статтях також використовують фразу «Вірус скоро вимре сам, оскільки випадки зараження дуже скоротилися», яка теж є хибною

В оригінальній статті не йде мова про те, що коронавірус зник. Навпаки, вчені лише припускають, що вірус може зникнути і без вакцини, за умови дотримання обмежувальних заходів та через значну кількість мутацій вірусу. 

По-друге, за даними ресурсу Media Bias / Fact Check, видання The Telegraph кілька разів поширювало фактологічно хибні новини. Більшість з них спростовували незалежні фактчекери з Full Fact.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний