ФЕЙК: Вдячні італійці вмикають на вулицях російський гімн | VoxUkraine

ФЕЙК: Вдячні італійці вмикають на вулицях російський гімн

28 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
1278

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

«На вулицях італійських міст звучить гімн Росії в знак подяки за допомогу в боротьбі з коронавірусом» — таку тезу просували у російських ЗМІ та у проросійських групах на Facebook, після прибуття російських літаків з гуманітарною допомогою до Італії.

Насправді ж гімн Росії вмикали журналісти та неофашистські організації пов’язані з російською владою, а не пересічні італійці.

25 березня представник італійської профспілки UGL Жан Луїджі Ферретті опублікував на YouTube відео з Риму —  російський гімн звучав прямо з центрального офісу організації CasaPound. Профспілка UGL історично пов’язаний з неофашистським рухом, а Ферретті кілька разів їздив до Росії, зокрема, спостерігати за президентськими виборами 2018 року. У самому відео звучання гімну ніяк не пояснювалося.

В той же день схоже відео зі звучанням російського гімну з’являється  у телеграм-каналі Альони Сівкової. Вона є головним редактором порталу Daily Storm, який заснувала Анастасія Кашеварова —  колишня кореспондентка Lifenews, а нині радник спікера Держдуми В’ячеслава Володіна. 

Саме відео Сівкової використали російські федеральні канали: «Россия-24» та «РЕН-ТВ» у сюжетах про вдячних італійців.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний