ФЕЙК: Велика Британія може визнати так звану «днр», якщо оскаржить смертний вирок двом британцям — Пєсков

ФЕЙК: Велика Британія може визнати так звану «днр», якщо оскаржить смертний вирок двом британцям — Пєсков

29 Червня 2022
FacebookTwitterTelegram
752

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

8 червня 2022 року Дмитро Пєсков заявив про можливий початок визнання так званої «днр» Великою Британією у разі оскарження нею смертного вироку двом британцям Шону Піннеру та Ейдену Асліну. Як стверджує Пєсков, якщо Велика Британія розпочне судитися з самопроголошеною «днр», це запустить процес фактичного визнання квазіреспубліки Великою Британією. 

Скриншот публікації

Проте це неправда. Велика Британія не має наміру судитися з так званою «днр», а сам вирок вважає незаконним та таким, що порушує Женевські конвенції про поводження з військовополоненими.

Йдеться про рішення 9 червня так званого «суду» самопроголошеної «днр» щодо страти трьох іноземних громадян, які брали участь у бойових діях у складі ЗСУ. Засуджених, а саме підданих Великої Британії Шона Піннера, Ейдена Есліна та марокканця Брагіма Саадуна, звинувачують у «найманстві та діях, спрямованих на захоплення влади». 22 червня 2022 року сім’я Есліна повідомила, що під час телефонної розмови Ейден розповів про виконання страти при відсутності відповіді Великої Британії для так званої «днр».

Згідно з публікацією кремлівських ЗМІ, про оскарження смертного вироку «судом» «днр» заявив голова Мін’юсту Великої Британії Домінік Рааб в ефірі британського радіо LBC. Однак насправді він не говорив про оскарження цього рішення. Рааб заявив: «Щодо цієї справи, я не знаю всіх деталей, але, звісно, ​​ми очікуємо, що законів збройних конфліктів буде дотримано, і ми подбаємо про те, щоб ми зробили всі заяви». Він також додав, що Міністерство закордонних справ буде перевіряти, щоб усі ці заяви були зроблені.

9 червня 2022 року міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс у своїй заяві різко засудила вирок, винесений Ейдену Есліну та Шону Піннеру. Сам вирок Трасс вважає фіктивним та незаконним, так як засуджені британці є військовополоненими, тобто на них поширюється міжнародне гуманітарне право.

Скриншот заяви Ліз Трасс

21 квітня 2022 року Кабінет Міністрів опублікував заяву МЗС України щодо статусу іноземних громадян та осіб без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України у складі ЗСУ. У заяві стверджують, що всі іноземні громадяни та особи без громадянства, які беруть участь у бойових діях на території України у складі ЗСУ, прийняті у добровільному порядку на військову службу за контрактом згідно з Законом України «Про військовий обов’язок і військову службу». Відповідні особи є військовослужбовцями ЗСУ, на яких поширюється правовий статус комбатантів. Цей статус, серед іншого, наділяє таких осіб правом на поводження з ними як з військовополоненими у разі потрапляння в руки ворога.

Згідно з оцінкою Дениса Кривошеєва, заступника директора Amnesty International у Східній Європі та Центральній Азії, це «судове рішення» так званої «днр» повністю суперечить нормам міжнародного права. Ейден Еслін, Шон Піннер і Брахім Саадун не є найманцями, всі вони військовослужбовці Збройних Сил України. Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, у своїй офіційній заяві також зазначає, що легіонери, які воюють за Україну, є військовослужбовцями Збройних Сил України та вважаються комбатантами, тобто такими, які мають право на поводження з ними як із військовополоненими.

Також різко засудила смертні вироки, винесені громадянам Великої Британії, у своїй заяві Генеральна секретарка Ради Європи Марія Пейчинович Бурич: «Смертна кара несумісна з людською гідністю і є нелюдським та таким, що принижує гідність, поводженням. Їй не місце на європейському континенті».

9 червня 2022 року Генпрокуратура України розпочала досудове розслідування щодо нелегітимного вироку Ейдену Есліну, Шону Піннеру і Брахіму Саадуну.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний