ФЕЙК: Велика Британія та США намагаються приховати свою військово-біологічну діяльність в Україні

ФЕЙК: Велика Британія та США намагаються приховати свою військово-біологічну діяльність в Україні

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
357

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

13 вересня заступник міністра закордонних справ росії Сергій Рябков заявив, що Лондон та Вашингтон намагаються «замести під килим» тему про військову біологічну діяльність в Україні. Він посилається на документи, які російські військові начебто знайшли в лабораторіях після повномасштабного вторгнення в Україну. Рябков сказав, що багато країн серйозно ставляться до претензій рф щодо біологічної діяльності США. 

Це — неправда. Раніше VoxCheck уже аналізував, які «документи» росія називала підтвердженням існування біолабораторій в Україні. Жоден із документів, опублікованих російським міноборони, не містив доказів, що в Україні є військово-біологічні програми. Ба більше, російські військові так ніколи й не показали самі «біолабораторії», у яких вони нібито знаходили ці документи. 

Заступник міністра закордонних справ України Микола Точицький пояснив, що звинувачення з боку Рябкова з’явилися після Офіційної консультативної зустрічі держав-учасниць Конвенції про заборону біологічної зброї (КБТЗ) у Женеві 5-9 вересня. «У фактологічній доповіді за результатами Консультативної зустрічі російській делегації не вдалося жодним чином «протягнути» її хворобливі інсинуації щодо біозброї в Україні. Ініційований росією відповідно до Статті V Конвенції процес завершено», — написав Точицький. 

Про це ж йдеться у заяві Держдепартаменту за результатами зустрічі КБТЗ. У ній вказують, що США та Україна представили серію презентацій, у яких спростували «абсурдні та брехливі заяви росії» про розробку біологічної зброї чи існування біолабораторій в Україні. Держави-учасниці підтвердили заяви США, причому 35 із 42 країн, що виступали, відзначили важливість роботи Штатів у сфері біобезпеки та біозахисту.

У ЄС на зустрічі КБТЗ заявили, що стурбовані дезінформаційними кампаніями росії: «Неприпустимо, що росія, намагаючись виправдати свою невиправдану та незаконну агресію проти України, продовжує висувати необґрунтовані та брехливі претензії проти України, Сполучених Штатів та інших країни. Ці неправдиві звинувачення та спроби дезінформації щодо передбачуваної розробки та можливого використання біологічної зброї є глибоко цинічними та служать лише завданню шкоди міжнародному миру та безпеці», — йдеться у заяві.

Ще в березні постійна представниця Великої Британії в Радбезі ООН заявляла, що немає доказів існування будь-яких програм із розробки в Україні біологічної зброї, а звинувачення росії — «брехливі і нічим не підтверджені».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний