ФЕЙК: Верховна Рада видала комп’ютерну гру за знищення російського літака — допис

ФЕЙК: Верховна Рада видала комп’ютерну гру за знищення російського літака — допис

30 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
611

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, що Верховна Рада України опублікувала в телеграм-каналі відео з комп’ютерної гри Arma 3, видавши його за знищення російського літака військовими ЗСУ. Як доказ наводять скриншот допису, який нібито видалили. 

Однак немає жодних підтверджень того, що телеграм-канал Верховної Ради публікував чи робив репост такого допису, а справжня кількість підписників телеграм-каналу Верховної Ради відрізняється від тієї, що вказана на скриншоті. 

Скриншот допису

На скриншоті нібито телеграм-каналу ВРУ можна помітити, що канал зробив репост допису із відео знищенням російського літака з телеграм-каналу «Апостроф Київ»‎. Ми вирішили знайти допис у цьому телеграм-каналі, однак канал не публікував цього відео. В офіційному телеграм-каналі Верховної Ради України також немає аналогічного допису. Отже, немає жодних доказів того, що ці телеграм-канали публікували це відео.

Оскільки публікації та дописи зберігаються в результатах пошуку, ми вирішили знайти допис через ключові слова. Утім, серед результатів немає посилань на такий допис у телеграм-каналі Верховної Ради чи «Апостроф Київ».

Крім того, на скриншоті телеграм-каналу нібито Верховної Ради можна помітити, що кількість підписників сягає близько 350 тис. Однак на офіційний телеграм-канал Верховної Ради підписано близько 223 тис. людей. Ми також не знайшли фейкового каналу Верховної Ради з такою кількістю підписників. Це може свідчити про те, що опублікований скриншот, імовірно, відредагували. 

Ми вирішили знайти фрагмент відео з комп’ютерної гри Arma 3 за зворотним пошуком зображення та ключовими словами, утім, серед результатів пошуку не було аналогічного фрагменту. У мережі є й інші схожі відеозаписи гри, на яких зображено падіння літака внаслідок збиття. 

Раніше ми спростовували відео знищення російської техніки під Харковом. Насправді відео демонструє знищення воєнної техніки у комп’ютерній грі Arma 3.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний