ФЕЙК: Верховний Суд Німеччини визнав, що вірусу кору не існує | VoxUkraine

ФЕЙК: Верховний Суд Німеччини визнав, що вірусу кору не існує

30 Жовтня 2020
FacebookTwitterTelegram
1677

Перевірка фейків у рамках партнерства з Фейсбук

У мережі поширюється інформація, що німецький вчений та вірусолог Штефан Ланка нібито довів у Верховному суді, що вірусу кору, а також патогенних вірусів не існує. 

Утім, це не так. Цей фейк вже спростовували іноземні незалежні фактчекери з AfricaCheck та Animal Político. Пояснюємо історію, яка стоїть за цим фейком.

Штефан Ланка запропонував винагороду у розмірі €100 000 тому, хто доведе існування вірусу кору (з фотографією та розміром діаметру). Виклик Штефана Ланки прийняв Девід Барденс, на той час студент, який подав як доказ шість медичних статей, що підтверджують існування вірусу кору.

Коли Ланка відкинув усі докази Девіда Барденса, останній подав до суду через порушення умов проведення «конкурсу». Низка судів то ставала на сторону Барденса, то на сторону Ланки. 

Фінальне рішення у спорі у 2017 році виніс Федеральний суд або Bundesgerichtshof – Вищий суд цивільного та кримінального права країни, який прийняв одне з попередніх рішень нижчих інстанцій на користь Ланки.

Водночас суди ніколи не розглядали питання існування вірусу, а лише визначали, хто правий в контексті «конкурсу» Ланки.

Як зазначили згодом у суді, заява Ланки була його особистою пропозицією винагороди. Тобто лише організатор премії Ланка міг встановлювати правила та визначити, чи були дотримані його критерії. Барденс подав шість різних статей, однак, як пояснювало одне з рішень судів, Ланка просив один доказ. Один із судей зазначив, що навіть якщо б надійшла більша кількість статей, Штефан Ланка все одно не визнав би жодної.

Щодо існування вірусів, то у біологічному дискурсі досі постає питання щодо того, чи є вірус живим організмом. Вірус є сполукою кислот (таких як ДНК та РНК), що робить його скоріше хімічною речовиною, а не організмом.

Тим не менш, дослідження показують, що це не виключає можливості вірусам бути активними. Вони потрапляють до клітини ураженого організму, маючи біологічний ефект та можливість розмножуватися. Віруси паразитують на всіх біомолекулярних процесах в організмі. Вони залежать від клітини, у якої беруть енергію та біологічний матеріал для кислотного синтезу, синтезу білків, транспортування та розмноження. 

Теза автора про те, що вірус не може існувати в організмі людей та тварин, не має доказів. 

Кір – це захворювання, викликане вірусом із сімейства параміксовірусів, яке зазвичай передається повітряно-крапельним шляхом. Вірус вражає дихальні шляхи, а потім поширюється по всьому тілу. До винайдення вакцини проти кору у 1963 р. та масової вакцинації значні епідемії виникали приблизно кожні 2–3 роки, і щороку, за оцінками, від кору помирало 2,6 млн людей.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний