ФЕЙК: Весняне введення повного локдауну по Україні | VoxUkraine

ФЕЙК: Весняне введення повного локдауну по Україні

22 Березня 2021
FacebookTwitterTelegram
1087

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють дописи про рішення про введення повного локдауну, у деяких постах пишуть, що це рішення Кабміну.

Приклади дописів, які поширюють

 

Пояснюємо ситуацію. 

Із 24 лютого Україна повернулася до адаптивного карантину – поділу на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони відповідно до рівня епідемічної небезпеки. МОЗ щодня оновлює ознаки для визначення регіону із значним поширенням COVID-19. На підставі цих ознак Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій раз на сім днів приймає рішення про встановлення на території регіону або окремих адміністративно-територіальних одиниць регіону рівня епідемічної небезпеки «жовтий», «помаранчевий» або «червоний». Запроваджувати посилені обмежувальні заходи можуть і регіональні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій – це нововведення уряд запровадив 17 лютого.

Приклад визначених МОЗ ознак для визначення регіону із значним поширенням COVID-19

 

Спекуляції на тему локдауну пов’язані з ростом активної кількості випадків коронавірусної хвороби. Нині кількість активних випадків наближається до кількості випадків у листопаді, а пік був у першій половині грудня. 

Джерело: Дашборди НСЗУ

 

Денис Шмигаль зазначав на пресконференції 4 березня, що «в Україні почалася третя хвиля коронавірусу» і «коли більшість областей будуть у “червоній» зоні, доведеться повертатися до локдауну». 

Утім, про повний локдаун мови немає.

Станом на 22 березня за ознаками МОЗ у червоній зоні знаходяться Житомирська, Закарпатська, Івано-Франківська, Чернівецька, Сумська, Одеська, Київська області та м. Київ. 

Івано-Франківщина перейшла під правила червоної зони 26 лютого, Буковина – 1 березня, Житомирщина – 3 березня, Закарпаття – 8 березня, Одеська – перейде з 23 березня. У Львові жорсткий карантин вводять з 19 до 28 березня, і це зробили за рішенням міської комісії з надзвичайних ситуацій. А з 20 березня по 9 квітня строгий локдаун запроваджують у Києві, рішення про це теж прийняли на міському рівні. Рішення щодо правил червоної зони у Сумській та Київській областях на момент публікації матеріалу поки не оприлюднили. 

Кабмін може запровадити «повний локдаун», як це було у грудні 2020 року – тоді прийняли рішення про три тижні посилених карантинних обмежень у січні. Утім, поки Кабмін не запроваджував підібних рішень стосовно весни 2021 року.

Із обмеженнями у різних зонах можна ознайомитися за посиланням.

Варто зазначити, що мета подібних публікацій не донесення інформації, а збільшення підписників Телеграм-каналів обманним шляхом. Із цією метою, щоб дізнатися перелік міст «на локдауні» або більш конкретні обмежувальні, закликають перейти за посиланням – у шапці профілю, якщо це в Instagram, та посиланням у дописі, якщо це Facebook.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний