ФЕЙК: Від коронавірусної пневмонії допомагають ін’єкції спирту | VoxUkraine

ФЕЙК: Від коронавірусної пневмонії допомагають ін’єкції спирту

26 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
11056

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

Львівський лікар Анатолій Невзгода на брифінгу заявив, що винайшов новий метод лікування «коронавірусної пневмонії» – внутрішньовенні ін’єкції спиртом. Каже, його метод «офіційно оформлений та практично випробуваний з відмінним клінічним ефектом» від двобічної атипової пневмонії Covid-19. 

Автор методики Анатолій Невзгода на брифінгу зазначає, що ін’єкції етиловим спиртом ефективні, адже спирт розщеплює жирову оболонку вірусу. Втім, цей метод тестували лише на декількох людях, а загальний висновок автора не підтримує офіційна медицина.

Деякі типи спиртових ін’єкцій дійсно практикують в Україні – від набряку легень вводять внутрішньовенно 33% розчин етилового спирту. А у світі – спиртові ін’єкції вибірково використовували для певних пацієнтів з печінковою недостатністю під час лікування раку, для яких не була доступна хіміотерапія. У той же час, пацієнти скаржилися на біль в місці введення спирту, жар та відчуття алкогольної інтоксикації.

Утім, цей метод не є клінічно випробуваним. Аналогічних або хоча б схожих порад не дає ані ВООЗ, ані Центр контролю захворювань США. 

Використовувати спиртовмісні рідини наразі доцільно тільки при зовнішньому використанні, наприклад, протирати ними руки чи поверхні замість антисептика – але для цього там має бути щонайменше 60% спирту.

До того ж, ВООЗ застерігає, що вживання алкоголю навпаки послаблює імунітет, відтак людина має більший ризик складніше перенести коронавірусне захворювання.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний