ФЕЙК: Від масового тестування більше шкоди, ніж користі | VoxUkraine

ФЕЙК: Від масового тестування більше шкоди, ніж користі

26 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
1273

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють тези білоруського лікаря Олександра Лобана, який вважає недоцільним масове тестування у країнах з жорсткими карантинними обмеженнями. Мовляв, тестування несе ризик заразити ще більше людей, тому треба зважати на кількість людей на стаціонарах, у важкому стані, на апаратах ШВЛ. Утім, така логіка хибна.

Масове тестування на Covid-19 дозволяє локалізувати хворобу і визначити напрямки її розповсюдження. До прикладу, в США, в Центрі контролю захворювань рекомендують тестувати а першу чергу госпіталізованих осіб з симптомами, медичних працівників та осіб у місцях масового скупчення, наприклад, людей, які лежать у лікарнях або ув’язнених; потім – людей із потенційними симптомами та працівників, які контактують з іншими людьми. Це – дві перші пріоритетні групи осіб у тестуванні. 

Масове тестування під час карантину та вчасна локалізація коронавірусної хвороби уже показали свої успіхи у Південній Кореї. Там, наприклад, на початку травня за день реєстрували 12-15 випадків захворювання. А також в Італії, де в регіонах, що ввели масове тестування та відслідковування інфікованих, вдалося значно знизити статистику смертності відносно сусідніх.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний