ФЕЙК: Від нового коронавірусу вакцинуватимуть примусово | VoxUkraine

ФЕЙК: Від нового коронавірусу вакцинуватимуть примусово

30 Травня 2020
FacebookTwitterTelegram
1711

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook.

На початку квітня користувачі Facebook почали поширювати допис про примусову вакцинацію від коронавірусу. Нібито лікарі інфікують громадян за допомогою тестів на COVID-19, після чого примусово вводять вакцину з нано-чіпом, яка поступово буде вбивати вакцинованого.

Це неправда. По-перше, в Україні наразі не проводять масове тестування на коронавірус для всіх громадян. По-друге, вакцини від SARS-CoV-2 ще не існує, а отже немає чим «примусово» вакцинувати людей. По-третє, немає жодних доказів, що вакцинація буде примусовою, коли вакцина з’явиться.

Що не так з цією теорією змови в деталях:

  1. Твердження про обхід усіх громадян лікарями з поліцейськими для здійснення тестування — безпідставне. Його проходять не всі громадяни, а лише пацієнти з симптомами COVID-19, ті, хто мав контакт з хворими на COVID-19, та особи, що мають підвищені ризики контакту з вірусом, наприклад, медпрацівники, поліцейські, нацгвардійці. 
  2. Тести на коронавірус не є «зараженими», тому навмисно інфікувати когось ними неможливо. Чому це так та як відбувається тестування на COVID-19 ми вже детально пояснювали у нашому попередньому матеріалі.
  3. Немає підстав стверджувати, що вакцини «повільно вбивають людей». До виходу на ринок вакцини проходять кількарівневу перевірку, тому вони є одними з найбезпечніших медичних препаратів, які ми використовуємо. Вакцинація є найбільш ефективним засобом боротьби з розповсюдженням ряду вірусних та інфекційних хвороб. Так, наприклад, завдяки масовій вакцинації, показники летальності від кору у світі в період з 2000 по 2016 рік знизилися на 84%. 
  4. З вакцинами не вводяться «наночіпи»: це нічим не підкріплена інформація, яка є характерним елементом російської пропаганди. 
  5. Вакцини від коронавірусу не існує, а отже наразі вакцинація від COVID-19 неможлива. Навіть попри мобілізацію усієї фармакологічної галузі, експерти прогнозують щонайменше рік часу для створення вакцини від COVID-19.
  6. Немає підстав стверджувати, що вакцинація буде обов’язковою, коли вакцина з’явиться. 
  7. Фейк про лікарів-вбивць не новий. Розсилку у Whatsapp з повідомленнями схожого змісту раніше поширили у Росії. А незалежні іноземні фактчекери з Казахстану, де фейк також став популярним, вже встигли його спростувати.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний