ФЕЙК: Відео дрона Shahed-136 у центрі Києва

ФЕЙК: Відео дрона Shahed-136 у центрі Києва

25 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
680

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео літаючого об’єкта в центрі Києва та заявляють, нібито це іранський дрон Shahed-136.

Утім, це — фейк. У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що збили БпЛА Bayraktar TB2.

Скриншот допису

На відео, яке поширюють користувачі, можна побачити будівлю з надписом «Україна»  — це готель, розташований на Майдані Незалежності у Києві. За допомогою пошуку за датою та запитом «шахед на Майдані» у Google ми знайшли декілька повідомлень про те, що 4 травня 2023 року в повітряному просторі над Києвом насправді був БпЛА Bayraktar TB2. У Повітряних силах ЗСУ повідомили, що БпЛА Bayraktar TB2 виконував плановий політ, але втратив керування. Через неконтрольований політ БпЛА довелося збити.

Пізніше в Київській міській військовій адміністрації повідомили, що внаслідок падіння уламків БпЛА в нежитловому приміщенні Солом’янського району виникла пожежа. У КМВА додали, що ймовірно через уламки збитого безпілотника також сталося загоряння в Печерському районі Києва.

БпЛА Bayraktar TB2 — безпілотний літальний апарат турецького виробництва. Основна задача безпілотника — розвідка, спостереження та вогневі завдання. За останніми даними, Туреччина передала Україні більше ніж 35 таких БпЛА.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний