ФЕЙК: Відео лікаря, який у закривавленому халаті розбирає завали лікарні «Охматдит», — постановочне

ФЕЙК: Відео лікаря, який у закривавленому халаті розбирає завали лікарні «Охматдит», — постановочне

31 Липня 2024
FacebookTwitterTelegram
342

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Кремлівські телеграм-канали продовжують виправдовувати злочини російської армії. Вони поширюють відео, на якому можна побачити чоловіка в медичному одязі та поліціянта, який наносить на нього червону фарбу, щоб зобразити кров. Пропагандисти заявляють, що в такий спосіб українці розіграли «постановку» із лікарем, який нібито робив операцію під час обстрілу «Охматдиту» 8 липня 2024 року.

Це — фейк. Саме росіяни зняли постановне відео. Форма акторів на записі пропагандистів суттєво відрізняється від одягу хірурга та поліціянта, які допомагали розбирати завали біля «Охматдиту» під час удару рф 8 липня 2024 року.

 

Скриншот публікації

Саме відео росіян є постановкою, на це вказують одразу декілька неточностей. По-перше, форма «лікаря» із запису росіян та справжнього лікаря з оригінальних відео і фото поруч із «Охматдитом» відрізняються. Білий халат, у який був одягнений лікар-хірург Олег Голубченко, має горизонтальний шов на спині. Тоді як на халаті «лікаря» з відео росіян він відсутній. Щобільше, халат Голубченка не такий пом’ятий, як у пропагандистському ролику.

Також у фейковому відео відсутня блакитна маска на шиї лікаря, а його волосся має неприродний вигляд та схоже на перуку.

Зверху — скриншот із запису росіян, знизу — оригінальні кадри з лікарем-хірургом після російського обстрілу «Охматдиту» 8 липня 2024 року

По-друге, у поліціянта з пропагандистського ролика відсутній шеврон, зброя та поясна система. Тоді як на оригінальному відео чітко видно, що працівники поліції мають при собі зброю, поясну систему, шеврон на плечі та чохол на шоломі. Також на запит Центру протидії дезінформації у Нацполіції зазначили, що правоохоронці використовують спеціальні кросівки, а не берці.

Зліва — скриншот із відео росіян, справа — фото поліціянта під час розбору завалів біля «Охматдиту» 8 липня 2024 року

Скриншот із відео прямого увімкнення під час розбору завалів біля «Охматдиту» 8 липня 2024 року

8 липня 2024 року росіяни вдарили по Києву, зокрема й по лікарні «Охматдит». Унаслідок удару в Києві загинуло 33 людини, зокрема 5 дітей, постраждала 121 особа, з них — 10 поранених дітей. Після удару росіяни одразу запустили дезінформаційну кампанію. Вони писали, буцімто українці самі обстріляли лікарню, а постраждалих взагалі «не було». Ми не одноразово вже спростовували ці та інші фейки, пов’язані з обстрілом.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний