ФЕЙК: Відео розгону мітингу пожежників і лікарів в окупованому Енергодарі

ФЕЙК: Відео розгону мітингу пожежників і лікарів в окупованому Енергодарі

31 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
390

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють відео нібито розгону мітингу пожежників і лікарів, які протестували в окупованому Енергодарі через викрадення начальника пожежно-рятувального загону Віталія Трояна.

Стоп-кадр із відео нібито протесту пожежників і лікарів в Енергодарі

Однак насправді на відео протест пожежників в Атенах 5 листопада 2021 року. Його учасники вимагали продовження контрактів на тлі масових лісових пожеж.

Зворотний пошук зображень у Google показує схожі до фейкового відео зображення, але з протесту в Греції. За пошуковим запитом «Greece firefighters protests» можна знайти публікацію у грецькому виданні «Keep Talking Greece», яке поширило відео з протестів.

Результати зворотного пошуку зображень у Google

Фото протесту пожежників в Атенах 5 листопада 2021 року

У фейковому дописі на відео інший звуковий ряд — протестувальники начебто розмовляють російською. Тоді як на оригінальному відео протесту в Атенах вони розмовляють грецькою мовою.

Крім того, в оригінальному відео на задньому фоні можна побачити будівлю з емблемою у вигляді кола з синім трикутником у центрі.

Відео з протесту в Атенах, на задньому фоні — емблема

Це емблема грецького Міністерства кліматичних змін та цивільного захисту. Саме перед його будівлею в Атенах і відбувся протест пожежників.

Емблема грецького Міністерства кліматичних змін та цивільного захисту

Також будівлі за адресою Міністерства із кліматичних змін та цивільного захисту в Google Maps мають той самий вигляд, що й будівлі на відео з протестами.

Зліва — скриншот Google Maps, справа — відео протестів в Атенах

Зліва — скриншот Google Maps, справа — відео протестів в Атенах

Зліва — скриншот Google Maps, справа — відео протестів в Атенах

Утім, 20 травня 2022 року в Енергодарі дійсно відбувся протест через викрадення начальника пожежної частини Віталія Трояна. У мережі можна знайти фото і відео зі справжнього протесту в Енергодарі біля міського палацу культури «Сучасник»

Окупанти застосували силу проти пожежників. За словами мера міста Орлова, росіяни побили людей та пошкодили рятувальну техніку.

Скриншот відео з протесту пожежників в Енергодарі біля МПК «Сучасник»

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний