ФЕЙК: Відео з путіним за гратами в залі суду

ФЕЙК: Відео з путіним за гратами в залі суду

19 Травня 2022
FacebookTwitterTelegram
1143

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У соціальних мережах поширюють інформацію про нібито арешт президента рф володимира путіна. Допис супроводжують відео, на якому спочатку можна побачити репортаж із залу Московського окружного воєнного суду, де путін нібито перебуває за гратами. Далі на відео зображені кадри мітингу та кадри з президентом України Володимиром Зеленським. 

Cкриншоти допису

Однак це відео є фейком, який скомпілювали з кількох частин.

Вперше відео під назвою “Арешт володимира путіна: репортаж із залу суду” з’явилося в мережі 13 лютого 2012 року. Це відео також є постановним. За словами самого автора цього відео в інтерв’ю “Голосу Америки”, воно є трейлером до фільму “Замах на росію”.

Так, на обох відео можна побачити кадр, де на столі поряд з нібито матеріалами справи лежить коробка від диску з фільмом “Замах на росію”.

Скриншот з оригінального відео 2012 року

Скриншот з відео 2022 року

У виданні зазначили, що при виготовленні відеоряду використовувався реальний телерепортаж 2010 року з залу Хамовнічеського суду, де проходив процес над Михайлом Ходорковським. Обличчя Ходорковського змінили на обличчя путіна за допомогою монтажу.

При цьому відео від 2 березня 2022 року також відредагували — додали плашки телеканалу “Росія 1” та змінили закадровий голос. У новому відео він має інший тембр та повідомляє іншу інформацію.

Так, оригінальний “репортаж” починається такими словами: “Нам стало відомо, що буквально три години тому колишнього прем’єр-міністра під конвоєм доставили у Хамовнічеський суд”.

Натомість у новому відео закадровий голос на початку каже: “Годину тому колишнього президента володимира путіна під конвоєм доставили в Окружний воєнний суд”.

Крім того, у відео, яке було поширене 2 березня 2022 року, закадровий голос повідомляє, що частина статей, за якими обвинувачують путіна, звучать як “планування, підготовка і проведення агресивної війни”, “реабілітація нацизму” і “геноцид”, а також “організація серії вбивств”. При цьому лише за звинуваченням у геноциді путіну вже загрожує пожиттєве ув’язнення, а сукупно строки за іншими статтями складуть більше двохсот років ув’язнення.

Система, за якої терміни позбавлення волі за різні злочини сумарно можуть перевищувати тривалість життя й іноді складати сотні років, дійсно існує в США. 

Однак згідно з Кримінальним кодексом рф, найвищою мірою покарання, яке застосовують в росії, є пожиттєве ув’язнення. Натомість якщо строки сумуються за сукупністю злочинів або за сукупністю вироків, то максимальне покарання навіть для деяких особливо тяжких злочинів (наприклад, за такими статтями як “геноцид” або “планування, підготовка, розв’язування або ведення агресивної війни”) не може перевищувати 30 років ув’язнення у першому випадку і 35 років — у другому.

Зазначимо, що в оригінальному ролику путіна “звинувачують” в розкраданні державного майна в особливо великих розмірах, фінансових махінаціях та перевищенні посадових повноважень. Також йому інкримінують підготовку акту тероризму з метою залякування населення і чинення впливу на органи влади.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний