ФЕЙК: Відомий шеф-кухар Джеймі Олівер виграв суд у McDonald’s

ФЕЙК: Відомий шеф-кухар Джеймі Олівер виграв суд у McDonald’s

30 Січня 2022
FacebookTwitterTelegram
1107

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі, зокрема у Facebook та деяких медіа, поширюють новину про те, що відомий шеф-кухар Джеймі Олівер виграв у McDonald’s суд, довівивши, що їжа з ресторану підходить лише для собак. 

Зображення, яким ілюструють дописи у Facebook

Однак це — неправда. У російськомовному сегменті мережі фейк поширюють щонайменше з 2014 року. Його вже спростовували незалежні фактчекери з AFP Factcheck, Snopes та Boomlive.in.  

У 2010 році вийшло телешоу «Харчова революція» (“Food Revolution”) британського шеф-кухаря Джеймі Олівера (Jamie Oliver), в одному з епізодів якого він критикував використання гідроксиду амонію для обробки м’яса. А з 2011 року американська мережа ресторанів McDonald’s припинила використовувати м’ясо, оброблене гідроксидом амонію. 

Імовірно, фейк виник через побудову хибного логічно-наслідкового зв’язку між виходом шоу Джеймі Олівера та відмовою McDonald’s від обробки м’яса гідроксидом амонію. Насправді Джеймі Олівер у коментарі для AFP Factcheck підтвердив, що ніколи не позивався проти McDonald’s. Крім того, американські медіа повідомляли, що на рішення McDonald’s про відмови від гідроксиду амонію не вплинула кампанія Джеймі Олівера.

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний