ФЕЙК: Відредаговане відео розмови Джо Байдена з репортерами | VoxUkraine

ФЕЙК: Відредаговане відео розмови Джо Байдена з репортерами

18 Квітня 2021
FacebookTwitterTelegram
678

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію про те, що відео розмови Джо Байдена та репортерів є нібито відредагованим. Про це начебто свідчить розташування рук президента поверх мікрофона. 

Скриншот допису

 

Однак, це – фейк

Про оригінальність відео свідчать фото- та відеозаписи низки ЗМІ з різних ракурсів. Про це раніше писали незалежні фактчекери з AP Fact Check, USA TODAY, Lead Stories та Check Your Fact.

16 березня 2021 року Джо Байден дав коментарі репортерам декількох новинних агентств на Південній галявині Білого дому перед посадкою на борт літака. Байден прямував до Честера, штат Пенсильванія.

Інформацію про те, що відео зустрічі Джо Байдена з репортерами є відредагованим, активно поширювали з 17 березня 2021 року у соціальних мережах. Це пояснювали тим, що мікрофон виглядає розмитим, а руки Джо Байдена нібито зображені поверх цього мікрофона. У деяких дописах йшлося про те, що для зйомки відео використали «зелений екран» – одноколірний порожній фон, який використовують при редагуванні відео для вставки будь-якого фонового зображення.

Відео та фотографії, зроблені з різних ракурсів, свідчать про те, що при зйомці відео не використовували «зелений екран». Оператор мікрофона, Стів Герман, керівник бюро Білого дому «Голосу Америки», написав у Твіттері, що тримав у руках пухнастий мікрофон світлого кольору. 

Знімки Байдена, зроблені пресою під час тієї ж зустрічі, також розмістили AP Images, Politico та The Washington Times. Те ж саме відео під іншим кутом зняли журналісти з The Washington Post. Жодне з цих опублікованих фото та відео не зображає руки Джо Байдена таким чином, ніби вони «проходять» крізь мікрофони. 

Фото Джо Байдена з AP Images

 

Фото Джо Байдена з Politico

 

Фото Джо Байдена з The Washington Times

 

Журналіст BBC Шаян Сардарізаде опублікував у Twitter фото, на яких зображено мікрофони та Джо Байдена, який стоїть за ними. У наступному твіті Шаян Сардарізаде припустив, що «проходженя» рук Джо Байдена крізь мікрофон – це оптична ілюзія, тому що мікрофон насправді знаходиться праворуч від рук Джо Байдена, а не перед ним. 

Фото Джо Байдена з Twitter-аккаунту Шаяна Сардарізаде 

 

Хані Фарід, професор, що спеціалізується на цифровій криміналістиці в Каліфорнійському університеті в Берклі, заявив, що у відео немає ніяких ознак підробки та використання «зеленого екрану».

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний