ФЕЙК: Війська рф у Балаклії та Ізюмі перегрупувалися для наступу на Донецькому напрямку

ФЕЙК: Війська рф у Балаклії та Ізюмі перегрупувалися для наступу на Донецькому напрямку

30 Вересня 2022
FacebookTwitterTelegram
664

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 10 вересня в мережі поширюють інформацію, що російські війська, які перебувають у районі Балаклії та Ізюму, перегрупувалися «для нарощення сил на Донецькому напрямку». Однак війська рф покинули Балаклію, Ізюм та інші населенні пункти Харківщини через контрнаступ ЗСУ.

Скриншот публікації

8 вересня ЗСУ звільнили Балаклію на Харківщині, 10 вересня Ізюм, найбільше місто, яке росіянам вдалося захопити у східній Харківщині. ЗСУ продовжують вести контрнаступ на Харківщині, звільняючи й інші населені пункти. Іноді ЗСУ звільнювали по декілька населених пунктів за добу. Станом на 27 вересня ЗСУ звільнили 454 населені пункти на Харківщині. 

10 вересня Інститут вивчення війни повідомив, що окупанти не ведуть контрольований відхід і поспішно покидають південний схід Харківської області. 12 вересня розвідка Великої Британії повідомила, що наступ українських військових змусив росію вивести війська з більшої частини північно-східної частини Харківської області та вдатися до «екстрених оборонних дій».

Офіцер харківської бригади Сил тероборони «Домінік»‎ зазначає, що росіян наступ застав зненацька, вони були до нього не готові, а тому відступали швидко. Військовий ЗСУ повідомив, що росіяни залишали настільки велику кількість техніки (зокрема танки) та боєприпасів, що українські військові не встигали перекинути всі трофеї в тил. Те, що війська рф спішно залишали зброю перед втечею, підтверджують і мирні жителі. Іноді російські військові, залишаючи свої позиції, одягали цивільний одяг, щоб уникнути захоплення під час втечі з фронту.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний