ФЕЙК: Військові «Грузинського легіону» ЗСУ погрожують цивільним

ФЕЙК: Військові «Грузинського легіону» ЗСУ погрожують цивільним

16 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
254

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські медіа усіляко намагаються дискредитувати військових ЗСУ. Зокрема поширюють відео, на якому начебто військові «Грузинського легіону» погрожують вбивством та катуванням цивільних та військовополонених.

Це — фейк. Командир «Грузинського легіону» Мамука Мамулашвілі спростував відео з погрозами.

Скриншот допису

На своїй сторінці у фейсбуці командир «Грузинського легіону» Мамука Мамулашвілі зазначив, що це чергова російська провокація. За його словами, військові на відео не мають ніякого стосунку до «Грузинського легіону». На сторінці «Грузинського легіону» у твіттері також повідомили про несправжність відео, мета якого — дискредитувати легіон.

Незалежні фактчекери з Myth Detector додають, що військові на відео погано розмовляють грузинською мовою. До того ж вони порушують морфологію грузинської граматики та не використовують кличний відмінок. Наприклад, замість словосполучення «русо горебо» («російські свині») чоловік у масці говорить «руси горебо», а замість «українули шетева» («українська атака») на відео чутно «українськулі шетева».

Російські медіа вкотре заявляють про так званих «найманців» в Україні. Насправді в Україні немає ніяких «найманців», а іноземці, які беруть участь у воєнних діях в Україні, є військовослужбовцями ЗСУ.

Застереження

Авторы не работают, не консультируют, не владеют акциями и не получают финансирования от компании или организации, которая бы имела пользу от этой статьи, а также никоим образом с ними не связаны