ФЕЙК: Військові ЗСУ отруїлися та померли від пельменів, які передали волонтери

ФЕЙК: Військові ЗСУ отруїлися та померли від пельменів, які передали волонтери

25 Травня 2023
FacebookTwitterTelegram
1160

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Із 9 травня 2023 року російські медіа та телеграм-канали заявляли, нібито українські волонтери передали у 30-ту окрему механізовану бригаду ЗСУ пельмені, після чого 40 військовослужбовців бригади померли від харчового отруєння. Інформацію про отруєння росіяни начебто отримали з телефону вбитого військового ЗСУ.

Це — фейк. У 30-й окремій механізованій бригаді спростували повідомлення про отруєння військових пельменями.

Пропагандисти продовжують дискредитувати Збройні Сили України. Зокрема в російських телеграм-каналах можна побачити відео із голосовим повідомленням, на якому військовий розповідає історію з отруєнням пельменями. Опублікував запис кореспондент російського каналу RT («russia today»).

Скриншот публікації

Ми вирішили запитати у представників 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького, чи були випадки отруєння пельменями серед військових. У бригаді нам відповіли, що дезінформацію про отруєння пельменями серед ЗСУ російські медіа поширювали ще пів року та три місяці тому, а самих випадків отруєння не було.

Відповідь 30-ї окремої механізованої бригади

Крім того, журналістка Bihus.Info Анна Калюжна, яка знімає сюжети на фронті, на своїй сторінці у фейсбуці 26 січня 2023 року писала про історію з отруєнням військових. За її словами, деякі командири справді надсилали своїм підлеглим повідомлення про отруєння пельменями в одній із бригад. Утім, бригада, у якій начебто отруїлися пельменями, не підтвердила такі випадки.

Варто зазначити, що схожу історію поширювали у 2014 році. Тоді російські ЗМІ писали, нібито в Луганській області українським військовим у столовій приготували пельмені, унаслідок чого вони отруїлися. Але, окрім свідчення анонімних лікарів та «постраждалого», немає жодного підтвердження цих випадків.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний