ФЕЙК: Віктор Ляшко заявив про скорочення витрат на ветеранів із 2025 року

ФЕЙК: Віктор Ляшко заявив про скорочення витрат на ветеранів із 2025 року

27 Грудня 2024
FacebookTwitterTelegram
63

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, начебто міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко повідомив про скорочення витрат на ветеранів, що потребують протезування та реабілітації. Міністр буцімто заявив, що люди втратили кінцівки не через державу, а їм «просто не пощастило». Тому вони не можуть мати жодних претензій до держави.   

Це фейк. У соціальних мережах поширили вигадану цитату міністра. Ні Віктор Ляшко, ні інші посадовці Міністерства охорони здоров’я не заявляли про скорочення витрат на ветеранів у 2025 році. 

Скриншот допису

Ми перевірили соціальні мережі міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка, проте не знайшли подібних висловлювань. Також цієї інформації немає у надійних українських медіа. Жоден з користувачів, які поширювали вигадану цитату, не додавали посилання або відео з нібито заявою міністра. Міністр чи інші представники уряду не заявляли про скорочення видатків на реабілітацію ветеранів. 

28 листопада 2024 року Президент України Володимир Зеленський підписав закон про держбюджет на 2025 рік. Фінансування протезування та реабілітації відбувається через Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство соціальної політики України. У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що у 2025 році виділять 5,7 млрд грн на медичну реабілітацію. 

У 2024 році 508 закладів мають договори з НСЗУ про надання послуг з медичної реабілітації, загальна сума контрактування — 5,2 млрд грн. З урахуванням інфляції з початку року, 5,7 млрд, заплановані на 2025 рік, майже дорівнюють цій сумі. Тож фактично витрати на реабілітацію не зростуть. Але й не знизяться, як стверджують у фейку.

Послуги з реабілітації є безплатними для цивільних і військових у рамках Програми медичних гарантій. Зокрема ветерани можуть пройти обстеження, різні види реабілітації, отримати психологічну допомогу тощо. Також на сайті Міністерства охорони здоров’я є інструкція, як отримати протезування за спеціальною державною програмою.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний