Beta

ФЕЙК: Вірш Пушкіна про карантин, написаний під час епідемії холери у 1827 році

31 Серпня 2021
FacebookTwitterTelegram

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У Facebook поширюють дописи із нібито віршем російського поета Олександра Пушкіна, який він написав 1827 року під час карантину у Болдіно через епідемію холери. Цей вірш користувачі називають посланням для нас у сьогодення.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook 

Однак цей вірш не належить Пушкіну, а карантин у Болдіно був у інший рік. Спростування цього фейку вже описували фактчекери з Казахстану та Росії

Перші публікації цього вірша почали з’являтись у 20-их числах березня 2020-го року, а найперший допис був опублікований користувачем Уррі Грім 21 березня 2020-го року. В оригінальному дописі немає згадки про Пушкіна, Болдіно та холеру. До того ж мова йде про ісламське весняне свято Навруз. 

Оригінальний допис із віршем, який приписують Пушкіну

А на карантині у Болдіно через холеру Пушкін був не у 1827, а у 1830 році. Цей період його творчості також називають «Болдінська осінь».

Автори

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний

Що читати далі