ФЕЙК: Візит Байдена до України обійшовся у 60 мільйонів гривень

ФЕЙК: Візит Байдена до України обійшовся у 60 мільйонів гривень

22 Березня 2023
FacebookTwitterTelegram
750

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Проросійські телеграм-канали поширюють ніби офіційний документ від ніби 10 лютого 2023 року, де описані кроки щодо організації візиту Президента США до Києва 20 лютого. У ньому вказують кількість заходів та суму, яку повинні були витратити на їхню підготовку — 60 млн гривень. Також влада мала зібрати людей, які скандували б про дружбу між Україною та США. 

Однак це — фейк. Помилка у визначенні Києва як зони бойових дій, таємність візиту та недостатність повноважень міської ради Києва вказують, що «розпорядження» несправжнє. 

Документ, який публікують телеграм-канали

«Розпорядження» містить формулювання, які не коректні для офіційного документу. 

Відразу варто звернути увагу, що Київ не знаходиться у зоні бойових дій. Мінреінтеграції виключили Київ з переліку міст, де можливі бойові дії, ще 13 січня 2023 року.

Також інформація потреби у готелі неправдива. Перше офіційне повідомлення про приїзд Байдена до Києва з’явилося о 12:04. Вже о 13:14 західні ЗМІ повідомили, що Байден завершив візит. Як повідомляє видання Bloomberg, увесь візит тривав близько 5 годин. Тож американській делегації навряд чи б знадобився готель під час короткого візиту. До того ж, приїзд Президента США був таємним, і не міг плануватися наперед, тим паче місцевою владою. 

Неправильно в документі вказано джерело фінансування заходів. У документі йдеться про виділення з державного бюджету, хоча документ підписаний секретарем Київської міської ради, тому кошти мали виділяти з місцевого бюджету. Секретар Київської міської ради не має можливості розпоряджатися коштами державного бюджету. 

Також міська влада не могла призначити охоронців зі складу офіцерів ССО, організовувати пресконференцію для президентів, готель, банкет та інше, що вказано в документі, через обмежені повноваження.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний