ФЕЙК: Влада Румунії запропонувала парафіям УПЦ МП перейти під протекторат Румунської православної церкви

ФЕЙК: Влада Румунії запропонувала парафіям УПЦ МП перейти під протекторат Румунської православної церкви

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
415

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють інформацію, нібито «Чернівецька область готується зробити черговий крок до об’єднання з Румунією». Російські джерела пишуть, що влада Румунії запропонувала парафіям УПЦ МП перейти під протекторат Румунської православної церкви, а румунські священнослужителі підтримали цю ідею. 

Утім, влада Румунії не повідомляла про намір встановити протекторат над парафіями УПЦ МП в Україні.

 

Скриншот допису

Автори дописів посилаються на «Звернення до румунських священників в Україні та митрополита Лонгіна (Михайла Жара), які перебувають в юрисдикції Української православної церкви, похідної від російського патріархату, про перехід до традиційної канонічної юрисдикції Румунської православної церкви», яке опублікувало видання «ROSTonline.ro». «ROSTonline.ro» — це видання асоціації, представники якої називають себе «християнськими правими». В описі асоціації зазначено, що вона «бере участь у національній освітній кампанії, щоб відновити впевненість румунів у собі та мобілізувати творчу енергію румунського світу». 

У зверненні зазначають, що 121 парафія під патронатом московського патронату, де ведеться богослужіння румунською мовою, має перейти у підпорядкування Румунського патріархату. Додають, що митрополит УПЦ МП Лонгін очолить процес переходу парафій. 

Звернення підписали 6 румунських неурядових організацій: асоціація «Румунський Схід», Фундація Св. Мучеників Бранковень, Національний фонд румунів всюди, асоціація ROST, асоціація ProVita Бухарест та асоціація MORE. Однак такі звернення кількох неурядових організацій не відображають позицію румунської влади. Влада Румунії та представники Румунської православної церкви не повідомляли про те, що парафії в Україні, де проходять богослужіння румунською мовою, повинні перейти у підпорядкування Румунського патріархату. 

Румунія підтримує суверенітет, незалежність та територіальну цілісність України у межах її міжнародно визнаних кордонів. Раніше Міністерство закордонних справ Румунії спростувало заяви володимира путіна про «територіальні претензії» Бухареста до України, наголосивши, що повномасштабне вторгнення росії є порушенням принципів міжнародного права.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний