ФЕЙК: Володимир Зеленський опублікував у твіттері занижені втрати України у війні

ФЕЙК: Володимир Зеленський опублікував у твіттері занижені втрати України у війні

18 Грудня 2024
FacebookTwitterTelegram
43

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У мережі поширюють скриншот допису нібито від Володимира Зеленського в Х, у якому він надає оновлені дані щодо втрат у війні. Зокрема президент зазначає, що дані каналу ABC News про мільйон загиблих з української сторони викликають обурення. Тож після «ретельного розслідування» команда президента начебто виправила кількість загиблих українських військових з 80 тисяч до 62 осіб. Також президент пише, що росія буцімто втратила понад 4,5 млн солдатів. 

Це — фейк. Володимир Зеленський не робив такої заяви. Вперше скриншот опублікував телеграм-канал «Империя очень зла», який насправді поширює фейки та сатиричні новини. 

Скриншот публікації

Володимир Зеленський не публікував таких даних на жодних своїх сторінках в соцмережах, зокрема і в Х

Уперше цей скриншот з’явився 13 грудня у російському телеграм-каналі «Империя очень зла». Автори каналу в описі вказують, що можуть публікувати фейки та сатиру. Отже, допис Президента України — теж їхня вигадка. 

Разом із цим у дописі навели декілька неправдивих фактів, як-от кількість втрат з української сторони. Насправді 8 грудня 2024 року президент сказав, що на війні загинуло 43 тисячі українських військових і ще близько 370 тисяч були поранені. Жодних даних про 80 тисяч загиблих він не вказував. Цифра втрат рф теж не коректна. Того ж дня Зеленський зазначив, що рф втратила загиблими 180 тисяч військових, а пораненими — понад 550 тисяч. 

З відкритих джерел важко підтвердити або спростувати дані про втрати рф та України. Утім, оцінка про «мільйон втрат ЗСУ» є явно завищеною, її поширюють лише російські або проросійські джерела.

Збрехали у дописі і про сюжет ABC News. Насправді телеканал не публікував жодної інформації про мільйон загиблих і сотні тисяч поранених з боку України. Раніше ми спростовували цей фейк — насправді росіяни використали старе відео ABC News і замінили аудіодоріжку. 

Також ми вже неодноразово спростовували інформацію, яку росіяни брали з телеграм-каналу «Империя очень зла» і видавали за справжні новини. Наприклад, про американську акторку Міллу Йовович, яка нібито звільнила свою хатню робітницю, що була родом з України.  

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний