ФЕЙК: Володимир Зеленський втік із України після вторгнення Росії

ФЕЙК: Володимир Зеленський втік із України після вторгнення Росії

11 Березня 2022
FacebookTwitterTelegram
2553

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що нібито Володимир Зеленський втік із України після початку широкомасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року. За словами В’ячеслава Володіна, спікера Держдуми, наразі президент України перебуває в Польщі. У деяких дописах джерелом про “втечу Зеленського” виступає Ілля Кива, народний депутат України.

Скриншот допису, який поширюють у Facebook

Проте ця інформація не відповідає дійсності, президент Зеленський насправді знаходиться у Києві.

Є щонайменше 2 підтвердження, що президент України не залишав країну після початку вторгнення.

По-перше, інтерв’ю та пресконференції, які Володимир Зеленський проводив уже після масштабного вторгнення Росії. 1 березня він дав інтерв’ю американському виданню CNN, журналіст якого приїхав до Києва. 10 березня британське видання Sky News оприлюднило інтерв’ю з президентом, теж проведене в українській столиці. Крім того, 3 березня в Києві Офіс Президента організував пресконференцію президента для світових ЗМІ. 

По-друге, сам президент кілька разів публікував докази своєї присутності в столиці. Перше відео від 26 лютого Володимир Зеленський записав разом з членами команди — Андрієм Єрмаком, головою Офісу Президента, Михайлом Подоляком, радником Єрмака, Денисем Шмигалем, прем’єр-міністром, та Давідом Арахамією, головою фракції “Слуга народу”. Вони знаходилися на вул. Банкова між Офісом Президента (зліва) та Будинком з химерами (справа).

Відео від 25 лютого

вул. Банкова вночі, місце зйомки відео 

Друге відео вийшло наступного дня, 26 лютого. Цього разу президент зняв себе біля Будинку з химерами.

Відео від 26 лютого

7 березня президент записав відео всередині Офісу. Спочатку він зняв вид із вікна (вікно виходить якраз на Будинок із химерами), а потім показав свій робочий кабінет. Вигляд кабінету співпадає з тим кабінетом, який, наприклад, Зеленський демонстрував українським журналістам у 2019 році.

Відео від 7 березня

Кабінет президента, 2019

Аналіз метаданих згаданих відео підтвердив, що вони були записані в день їхньої публікації.

Видання The Washington Post раніше повідомило з посиланням на американських та українських посадовців, що Зеленський у перші дні війни відмовився від евакуації з Києва.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний