ФЕЙК: ВООЗ вважає за необхідне включити вагітних жінок до клінічних випробувань ліків та вакцин проти COVID-19

ФЕЙК: ВООЗ вважає за необхідне включити вагітних жінок до клінічних випробувань ліків та вакцин проти COVID-19

28 Лютого 2022
FacebookTwitterTelegram
221

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

У мережі поширюють інформацію, що голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус нібито вважає за необхідне включити вагітних жінок до клінічних випробувань ліків та вакцин проти COVID-19. Твердження поширюють разом із відео, на якому вусатий чоловік, схожий на голову ВООЗ, у шортах і футболці танцює, тримаючи склянку.

Скриншот відео з допису Facebook

Однак, це — фейк

Голова ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус не робив заяв про необхідність включення вагітних жінок у клінічні випробування ліків та вакцин проти COVID-19 ні від свого імені, ні від імені ВООЗ.

Згідно з інформацією ВООЗ, вагітні жінки зазвичай не включаються в клінічні випробування. У випадку з вакцинами проти COVID-19, вагітні і жінки в період лактації були виключені з клінічних випробувань. 

Виключення вагітних жінок з клінічних досліджень не є нетиповим і зумовлене історично. Чоловіки вважалися більш однорідною групою без гормональних циклів та інших змінних на основі статі, які можуть вплинути на медичні умови, які досліджуються.

Зараз навколо цього питання ведуться дискусії. Відсутність вагітних у клінічних випробуваннях не надає їм впевненості у застосування медичних препаратів і вакцин проти COVID-19.

Вчені дослідили виключення вагітних жінок із випробувань препаратів для лікування COVID-19. Виключення було недостатньо обґрунтованим, оскільки багато методів лікування, які оцінювалися, не викликають загрози безпеці під час вагітності. На думку вчених, вагітних жінок необхідно включити до клінічних досліджень.

Наразі немає доказів, що вакцини від COVID-19 загрожують здоров’ю вагітних жінок. І, навпаки, є статистичні дані, що вагітні жінки гірше переносять захворювання на COVID-19: вони демонструють вищі показники ускладнень, госпіталізації, смертності при захворюванні.

Під час клінічних випробувань трьох вакцин, які були схвалені у Великобританії, 57 жінок завагітніли, хоч учасниць попросили уникати вагітності. Спостереження за ними вказує на відсутність негативного впливу вакцинації на ранні терміни вагітності.

За словами головного санітарного лікаря України, вакцинація вагітних проти COVID-19 —  безпечна.

Відео з чоловіком у барі ніяк не пов’язане генеральним директором ВООЗ. VoxCheck вже писав про це раніше.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний