Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta
У мережі поширюють інформацію, нібито Всесвітній економічний форум (ВЕФ) закликає вбивати своїх домашніх улюбленців через те, що вони залишають надмірний вуглецевий слід, споживаючи мʼясо. У публікаціях також згадують статті CNN та Bloomberg, нібито опубліковані за вказівкою ВЕФ. У дописах стверджують, що в цих статтях теж є заклики вбивати домашніх тварин.
Однак це — фейк: Всесвітній економічний форум не закликає вбивати домашніх тварин для поліпшення клімату.
На офіційному сайті Всесвітнього економічному форуму немає жодної статті із закликом до вбивства домашніх тварин. Ми знайшли дві статті, опубліковані у 2019 та 2020 роках, у яких йдеться про новий корм для тварин, який допоможе зменшити «вуглецевий слід», та про додавання личинок комах до корму, щоб зменшити викиди вуглецю, необхідні для виготовлення корму.
У 2019 році британська компанія випустила корм із личинок мухи для того, щоб вирішити проблему значних вуглецевих викидів при виготовленні корму. Порівняно з вирощуванням яловичини, для вирощування личинок потрібно лише 2% землі та 4% води для виробництва кожного кілограму білка. Отже, вирощування личинок спричиняє на 96% менше викидів парникових газів. Тому у статті підсумовують, що комахи можуть стати стійким способом виробництва білка для вживання домашніми улюбленцями як корму. Про це йдеться у першій статті, яку ми знайшли на сайті. Жодної згадки про необхідність вбивати домашніх тварин у ній немає.
У другій статті, опублікованій у 2020 році, зазначено, що, компанія Nestlé оголосила про нову лінійку кормів для домашніх тварин Purina, що частково складаються з білків комах. У цій статті також немає закликів вбивати домашніх тварин.
Жодних доказів, що Всесвітній економічний форум дає вказівки ЗМІ публікувати статті із закликами вбивати тварин, немає. У статтях CNN та Bloomberg, які згадують у дописах, також немає закликів усипляти домашніх тварин. У першій статті описують, як можна зменшити вуглецевий слід від домашніх тварин. Автори закликають переглянути харчування домашніх улюбленців та відповідально купувати іграшки та амуніцію для тварин. У другій статті автори обговорюють доцільність проведення хіміотерапії для тварин при онкозахворюваннях. Це питання піднімається через інфляцію та високу вартість процедур.
Застереження
Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний