ФЕЙК: Всі вже роками знали про коронавірус, але не розповідали «простому народу» | VoxUkraine

ФЕЙК: Всі вже роками знали про коронавірус, але не розповідали «простому народу»

23 Квітня 2020
FacebookTwitterTelegram
1581

Перевірка фейків у рамках партнерства з Facebook

На підтвердження теорій змов навколо SARS-CoV-2 у мережі часто публікують інструкції до препаратів, виготовлених раніше 2019 року, де йдеться про коронавірус. Або ж відео, де науковці чи філантропи демонструють загрози світової пандемії зображенням коронавіруса.

Втім все це не є підтвердженням того, що про SARS-CoV-2 знали раніше і приховували або іншої змови.

Коронавіруси – це ціла група вірусів. Їх об’єднує зовнішній вигляд – вони схожі на корону – та схожий хімічний склад. Коронавірусів у світі виявили майже пів сотні — і 7 з них людські.
Тому препарати та вакцини від коронавірусів уже виробляються: просто це не ті коронавіруси.

Як правильно називається вірус і хвороба?

2019-nCoV – так називали «вірус з Вуханя», як тільки він з’явився. Назва розшифровується «новий коронавірус 2019».

SARS-CoV-2 – нині саме це офіційна назва вірусу. Його дослідили і назвали severe acute respiratory syndrome coronavirus – тобто гострий респіраторний синдром коронавірусу. Офіційна назва атипової пневмонії в 2003 році також починалася з «SARS». 

COVID-19 – це уже назва хвороби, викликаної новим коронавірусом. Звідси і назва: COVID це coronavirus disease, яку виявили в 2019 році.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний