ФЕЙК: Втрати України у війні складають майже 400 тисяч загиблих та поранених — Моссад

ФЕЙК: Втрати України у війні складають майже 400 тисяч загиблих та поранених — Моссад

21 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
668

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Російські ЗМІ вкотре поширюють інформацію про нібито численні втрати ЗСУ.  Вони пишуть, нібито ізраїльська розвідка Моссад повідомила про майже 400 тисяч загиблих та поранених військових ЗСУ. У повідомленні додають, що серед загиблих — понад 5 тисяч так званих «найманців».

Це — фейк. По-перше, розвідка Ізраїля Моссад не повідомляла про будь-які втрати України у війні. По-друге, в Україні немає так званих «найманців».

Із посиланням на турецьке видання Hurseda Haber російські медіа подають перелік втрат України. У статті Hurseda Haber справді наводять список втрат бойового складу та техніки як росії, так і України. Турецьке медіа зазначає, що кількість загиблих у війні українських військових складає 157 тисяч, а поранених — 234 тисячі. Із російської сторони втрати налічують понад 18 тисяч загиблих та понад 44 тисячі поранених.

Утім, турецьке видання Hurseda Haber систематично поширює кремлівські дезінформаційні наративи. До прикладу, видання поширює заяви про те, що Крим більше ніколи не буде частиною України, а сама країна є «найкорумпованішою у світі». Також Hurseda Haber опублікувало інтерв’ю італійського «експерта», який заявив, що росія не розпочинала війни та «захищає» населення Донбасу, а у конфлікті в Україні винні США та НАТО.

Крім того, ми не виявили жодних повідомлень про будь-які втрати України або росії на офіційному сайті або сторінці Моссаду у фейсбуці. До того ж розвідка Моссад має інші повноваження, наприклад бере участь у спеціальних операціях, проводить збір даних на користь своєї держави. 

У статті також вказують некоректні дані про втрати військової техніки ЗСУ. Наприклад, стверджують, ніби Україна втратила 212 вертольотів під час війни. Однак за даними організації World Air Force на 2022 рік, Україна мала у своєму арсеналі 122 вертольоти. За час широкомасштабного вторгнення західні партнери передали Україні щонайменше 42 гелікоптери. Тобто усього на озброєнні ЗСУ має бути 164 вертольоти без урахування втрат. Тож якби росія знищила 212 гелікоптерів, як про це пишуть у статті, то Україна втратила би весь парк гелікоптерів і навіть більше. Однак у мережі досі можна періодично побачити застосування українських гелікоптерів на лінії фронту.

Турецьке видання у своїй статті використовує черговий наратив російської пропаганди про так званих «найманців». Автор матеріалу пише, що в Україні загинуло 5360 «найманців» та 2458 солдати з країн НАТО. Насправді ж в Україні немає іноземних «найманців». Згідно з Положенням про проходження військової служби у ЗСУ, іноземці та особи без громадянства, які беруть участь у війні в Україні, прирівнюються до військовослужбовців Збройних Сил України. У пресслужбі британського Міноборони спростували дезінформацію Hurseda Haber про нібито загибель військовослужбовців Великої Британії в Україні.

Автор статті Hurseda Haber зазначає, що рф втратила у війні в Україні понад 18 тисяч загиблих та більш ніж 44 тисячі поранених. Із посиланням на американських чиновників видання The New York Times пише, що втрати росії у війні наближаються до 200 тисяч.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний