ФЕЙК: Вимоги передати Україні літаки шкодять єдності НАТО — Шольц

ФЕЙК: Вимоги передати Україні літаки шкодять єдності НАТО — Шольц

28 Лютого 2023
FacebookTwitterTelegram
346

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

Прокремлівські медіа пишуть, нібито канцлер Німеччини Олаф Шольц завив, що вимоги передати Україні підводні човни та військові літаки несуть лише шкоду єдності НАТО, і Берлін не братиме участь у цих дискусіях. 

Це — фейк. Російські медіа спотворили зміст справжньої цитати Шольца. 

Під час виступу в Бундестазі 8 лютого 2023 року Олаф Шольц розкритикував «публічні змагання» між деякими країнами щодо того, хто може поставити Україні більше техніки чи кращу зброю. Він вказав, що це шкодить єдності між союзниками. «Ми зберігаємо та зміцнюємо цю згуртованість, спочатку конфіденційно готуючи рішення — і лише потім повідомляючи про них», — сказав Шольц, пославшись на свою співпрацю з президентом США Джо Байденом щодо рішення про постачання танків Україні. 

«Що шкодить нашій єдності, так це публічне змагання один проти одного за принципом: танки, підводні човни, літаки — хто просить більше?», — додав канцлер. 

Отже, Олаф Шольц не заявляв, що саме вимоги чи прохання передати Україні літаки, підводні човни шкодять єдності союзників, а публічні змагання між країнами.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний