ФЕЙК: Якість водопровідної води в Україні впала до рівня технічної

ФЕЙК: Якість водопровідної води в Україні впала до рівня технічної

30 Грудня 2022
FacebookTwitterTelegram
567

Перевірка фейків у рамках партнерства з Meta

У телеграм-каналах поширюють повідомлення, нібито якість питної води в Україні впала до рівня технічної. Також у публікації додають, нібито цю воду не радять пити, адже можна підчепити різні хвороби.

Це — неправда, дезінформацію про погану якість води спростували у МОЗ.

У Міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що за 9 місяців 2022 року провели майже 400 тисяч досліджень питної води централізованого водопостачання за мікробіологічними показниками. Відхилення від санітарних норм виявили у 1,5 % усіх досліджень, на противагу 4,3 % минулого року.

Крім того, МОЗ зробили 670 тисяч досліджень питної води за санітарно-хімічними показниками. У результаті відхилення від санітарних норм виявили у 3,3 % усіх досліджень. У 2021 році цей показник становив 4 %.

У МОЗ також зазначили, що за результатами досліджень питної води не виявили відхилень від санітарних норм за радіологічними показниками.

Відповідно до Державних санітарних норм та правил, питна вода, призначена для споживання людиною, має відповідати гігієнічним вимогам: бути безпечною в епідемічному та радіаційному відношенні, мати нешкідливий хімічний склад та сприятливі органолептичні властивості (запах, смак, каламутність тощо).

Дезінформацію про те, що Україні загрожують епідемії, росія використовує, аби залякати українців та посіяти паніку серед населення. У дописі додають, що Україну чекає затяжна війна, яка виснажить населення. Такі повідомлення поширюють, аби викликати у населення настрої, що війна має закінчитися швидше та за будь-яких умов. Влітку 2022 року рф поширювала фейки про спалах холери в Одесі та Миколаєві. За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, в Україні не було зафіксовано випадків спалаху холери. росія свідомо поширювала дезінформацію, щоб приховати гуманітарну катастрофу на окупованих територіях, де є високий ризик спалаху небезпечних захворювань.

Застереження

Автори не є співробітниками, не консультують, не володіють акціями та не отримують фінансування від жодної компанії чи організації, яка б мала користь від цієї статті, а також жодним чином з ними не пов’язаний